آذربایجان شرقی شروع نام‌نویسی و تمدید عضویت صندوق بیمه اجتماعی

آذربایجان شرقی شروع نام‌نویسی و تمدید عضویت صندوق بیمه اجتماعی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی از آغاز نام نویسی و تمدید عضویت این صندوق در استان از امروز خبر داد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد نظری با بیان اینکه فصل ثبت نام از متقاضیان جدید صندوق از مهر ماه تا اوایل سال آینده ادامه دارد، اظهار کرد: 95 کارگزار رسمی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در تمام شهرستان‌های 21 گانه آذربایجان شرقی برای نام‌نویسی و تمدید عضویت اعضا آماده خدمات‌رسانی به متقاضیان هستند.

وی، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن حداقل 18 سال سن، انتخاب یکی از سطوح درآمد ماهانه توسط متقاضی، عقد قرارداد در یکی از کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی، پرداخت حق بیمه را از شرایط عضویت در صندوق فوق اعلام کرد و افزود: تمامی روستاییان، عشایر، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می‌توانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عضو شوند.

نظری، ارایه تسهیلات مستمری پیری، از کارافتادگی و فوت را از جمله مزایای بهره‌مندی از بیمه اجتماعی صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر بیان کرد و گفت: کلیه روستاییان، عشایر و کشاورزان غیرساکن در روستا و یا ساکن شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت، می‌توانند با حداقل 15 سال پرداخت حق بیمه خود بر اساس سطوح درآمدی مختلفی که صندوق مشخص کرده است، بعد از 65 سالگی هر ماه مستمری بگیرید.

وی یادآور شد: مستمری دریافتی بیمه‌شدگان برابر با دو سوم سطح درآمدی است که در سال آخر پرداخت می‌کند.

نظری ادامه داد: مستمری از کار افتادگی نیز برای کسانی که بر اثر حادثه ای در جریان کار، از کار افتاده شوند، بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه تا پایان عمر مستمری از کار افتادگی می‌گیرند و بازماندگان آنها از این مستمری بهره‌مند خواند شد.

وی، مجموع بیمه شدگان صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی را 158 هزار و 435 نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد در ابتدای سالجاری معادل 154 هزار و 319 نفر بود.

نظری، سهم آذربایجان شرقی برای جذب در صندوق یاد شده طی سالجاری را 10 هزار نفر اعلام کرد که از این تعداد تاکنون چهار هزار و 264 نفر عضو صندوق شده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون نیز افزون بر 78 درصد از اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اقدام به تمدید عضویت خود کرده‌اند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی با تاکید بر نام نویسی و تمدید عضویت به موقع افراد، اعلام کرد: شماره تلفن 041-35558809 این مدیریت آماده راهنمائی روستائیان، عشایر و کشاورزان متقاضی برای عضویت در صندوق است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©