اجلاس کشوری مدیران صندوق 2: رستمی: در صورت اجرای بیمه فراگیر، فعالیت صندوق بیشتر می شود

اجلاس کشوری مدیران صندوق 2: رستمی: در صورت اجرای بیمه فراگیر، فعالیت صندوق بیشتر می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه یک و نیم میلیون نفر بیمه این صندوق هستند گفت: در صورت اجرای بیمه فراگیر که در دولت به تصویب رسیده است، فعالیت صندوق بیشتر خواهد شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدرضا رستمی در جریان اجلاس مدیران استانی این صندوق در یزد که با جلسه تفسیر قرآن آیت‌الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد برگزار شد، ضمن تاکید بر خوش‌یمنی آغاز این اجلاس با جلسه تفسیر قرآن و حضور نماینده ولی‌فقیه، اهمیت توجه به مسائل قرآنی در خدمت‌رسانی به مردم را مهم دانست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در ادامه عمده مساله این صندوق از ابتدای کارش را میزان جمعیت این بخش و درخواست استفاده از بیمه روستائیان دانست و گفت: برخی از افرادی که از ابتدا در این صندوق عضو شده بودند به دلیل سن بالا خیلی زود از دنیا رفتند و امکان ادامه عضویت‌شان وجود نداشت با این حال صندوق به دلیل تعهدی که نسبت به آن‌ها داشت هنوز در حال ارائه مستمری به بازماندگانشان است.

رستمی در بخش دیگری از سخنانش درباره قانون بازنشستگی پیش از موعد این صندوق گفت: جمع‌‌بندی نهایی این بوده که این قانون با شرایطی خاص اجرا شود تا هم به نفع مجموعه و هم به نفع بیمه‌شدگان باشد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون این طرح در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی است و قرار است سه‌شنبه هفته جاری مورد بحث قرار گیرد که امیدواریم به تصویب برسد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در ادامه یکی از دلایل توقف رشد بیمه‌شدگان این صندوق را رفع نشدن مشکل بازنشستگی پیش از موعد روستائیان و عشایر عنوان کرد و ادامه داد: در کنار مشکل بازنشستگی پیش از موعد برخی مشکلات ساختاری در حوزه‌های آی‌تی‌، قوانین و نیروی انسانی داریم که امیدواریم بخشی از آن‌ها با بازنگری در آیین‌نامه اجرایی صندوق بیمه روستائیان برطرف شود.

وی تصریح کرد: تغییر حق بیمه‌ها‌، افزایش تعهدات بیمه‌، توجه به بیمه بیکاری و ارتقاء زیرساخت‌ها نیز از دیگر مسائلی است که برای گسترش بیمه روستائیان در دست پیگیری داریم.

رستمی افزود: تغییر در ترکیب نیروی انسانی‌، طرح تطبیق کارگزاران و بحث اعطای مجوز به کارگزاران حقیقی از دیگر موضوعاتی است که صندوق بیمه روستائیان و عشایر به دنبال اجرای آنهاست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به تصویب بیمه فراگیر در دولت نیز گفت: در صورت اجرای این طرح ، فعالیت بیمه روستاییان مضاعف خواهد شد که البته منابع مالی آن با منابع مالی بیمه روستائیان متفاوت است و امیدواریم بتوانیم آن را به خوبی اجرا کنیم.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 199
  • 4,142,373
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©