اجلاس کشوری مدیران صندوق 3: رستمی: 1.5 میلیون خانوار روستایی و عشایر، عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

اجلاس کشوری مدیران صندوق 3: رستمی: 1.5 میلیون خانوار روستایی و عشایر، عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: از 6 میلیون خانوار روستایی و عشایر بدون بیمه کشور‌، 1.5 میلیون نفر آن‌ها زیر پوشش این صندوق هستند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدرضا رستمی در حاشیه اجلاس کشوری مدیران صندوق در یزد در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر 6میلیون خانوار روستایی و عشایر در کشور وجود دارد که با تعداد بیمه شدگان این صندوق 2.5میلیون نفر همچنان بدون بیمه هستند.

وی با اشاره به عمر 11ساله صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: این صندوق اختیاری و مربوط به مزد شغلی است؛ از این رو برای رشد آن باید شبکه کارگزاری را اصلاح کنیم که این کار و نیز گسترش تعداد آنها در کشور حال انجام است. ضمن آنکه بازنگری در آیین‌نامه اجرایی و بازنگری اساسی این صندوق را که عمده آنها افزایش حق بیمه و افزایش تعهدات این صندوق است در دست پیگیری داریم.

رستمی ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستاییان و عشایر هم‌اکنون سه تعهد بلندمدت بازنشستگی‌، از کارافتادگی و فوتی را پوشش می‌دهد که در آیین‌نامه‌های جدید تعهدات کوتاه‌مدت شامل غرامت ایام بارداری و بیمه بیکاری را پیش‌بینی کرده‌ایم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 102
  • 4,125,492
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©