سخنگوی کمیسیون بهداشت خبر داد: تصویب طرح بازنشستگی روستاییان و عشایر در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت خبر داد: تصویب طرح بازنشستگی روستاییان و عشایر در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تصویب طرح بازنشستگی روستاییان و عشایر در این کمیسیون خبر داد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمد‌نعیم امینی‌فرد در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از بررسی طرح بازنشسته کردن عشایر و روستاییان در سن بازنشستگی در کمیسیون متبوع خود خبر داد و افزود: این طرح توسط کارگروه با کار کارشناسانه با حضور مسئولان سازمان تامین اجتماعی در نشست امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و درنهایت تصویب شد؛ امیدواریم این طرح در صحن علنی مجلس از سوی نمایندگان تصویب شود و همچنین  مورد تایید شورای نگهبان واقع شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس، افزود: طبق این طرح دولت مکلف است در صورت درخواست بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر که در سن 70 سالگی قرار دارند با توجه سابقه پرداخت حق بیمه، متناسب با سنوات پرداختی، مستمری پرداخت کند.

وی ادامه داد: دو تبصره به این قانون الحاق شد مبنی بر اینکه هر سال یک سال از سقف سن بازنشستگی کاهش یافته و یک سال به سنوات بیمه پردازی افزوده می‌شود به عنوان مثال سن بازنشستگی 69 خواهد شد اما میزان سنوات 11 سال می‌شود تا زمانی که به 15 سال برسد و دوم اینکه برای بیمه‌شدگان جدید شرط سنتی گذاشته شد یعنی باید حداکثر 50 سال باشد یعنی این قانون شامل افراد بالای 50 سال نمی‌شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته بار مالی این طرح هم در نشست پیش‌بینی شد که از محل بند ب ماده 7 قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی پیش‌بینی کردیم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,476
  • 3,901,157
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©