در حاشیه همایش «‌رفاه اجتماعی نگاهی به گذشته و چشم انداز آینده» صورت گرفت تاکید ربیعی بر گسترش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دولت یازدهم

در حاشیه همایش «‌رفاه اجتماعی نگاهی به گذشته و چشم انداز آینده» صورت گرفت تاکید ربیعی بر گسترش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دولت یازدهم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه همایش «‌رفاه اجتماعی نگاهی به گذشته و چشم انداز آینده» بر گسترش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دولت یازدهم تاکید کرد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی ربیعی با اشاره به برنامه گنجاندن افراد بدون بیمه در چارچوب تامین اجتماعی گفت: بیمه فراگیر و بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دولت یازدهم گسترش یافت و در این قالب، برنامه‌ای به کمیسیون اجتماعی دولت بردیم که امیدواریم به تصویب برسد چرا که در صورت تصویب هفت میلیون خانوار بدون بیمه تامین اجتماعی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه با اتخاذ سیاست‌های رفاهی در دولت یازدهم‌، شاخص‌های رفاهی 15 رتبه بهبود یافت افزود: سیاست‌های رفاهی مقابله با فقر در دولت تدبیر و امید پیگیری شده است و اولویت نخست آن بود که جامعه مدنی را آماده کنیم تا بتواند در این زمینه فعالیت خود را افزایش دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه به نهادهای مدنی برای فعالیت در حوزه کاهش فقر و آسیب‌های اجتماعی مجوز فعالیت داده شده است، گفت: حسابداری خیر جمعی شاید قابل اندازه‌گیری نباشد اما مردم در این عرصه مشارکت فعالی دارند.

به گفته ربیعی، 480 هزار میلیارد ریال (48هزار میلیارد تومان) در حوزه درمان و در بخش بیمه‌ها هزینه می‌شود که 180 هزار میلیارد ریال (18هزار میلیارد تومان) هزینه درمان تامین اجتماعی و 120 هزار میلیارد ریال (12هزار میلیارد تومان) بیمه سلامت است و مابقی یارانه هایی است که در این حوزه تخصیص می‌یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فقر مسکن گفت: مسکن مهر وقت زیادی از ما گرفت و دولت یازدهم مسکن حمایتی را مورد توجه قرار داده است. به خانواده‌های دارای دو معلول، مسکن تخصیص داده‌ایم که بزودی این موضوع را در مورد زنان سرپرست خانوار هم اجرایی می‌کنیم. همچنین معتادانی که اعتیاد خود را ترک کرده‌اند از مسکن حمایتی برخوردار می‌شوند.

وی فقر آموزشی را از دیگر مواردی عنوان کرد که در این دولت مورد توجه قرار گرفته است و افزود: از طریق راه‌اندازی طرح نماد‌، همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشته‌ایم و توانسته‌ایم کودکان بازمانده از تحصیل را به ویژه در استان‌های مرزی کشور شناسایی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم بودجه رفاهی در تولید ناخاص داخلی را مناسب دانست و گفت: همه این تلاش‌ها به واسطه پنجره واحد خدمات رفاهی مصوب شورای عالی رفاه و ایجاد پایگاه اطلاعاتی در کشور ایجاد شده است.

ربیعی با تاکید بر این که دولت یازدهم سیاست‌های رفاهی منسجمی را در کشور اجرایی کرده است، سهم یارانه نقدی را 400 هزار میلیارد ریال (40هزار میلیارد تومان)، کمک به صندوق‌های بازنشستگی را 370 هزار میلیارد ریال  (37هزار میلیارد تومان)‌، بودجه درمان را 480 هزار میلیارد ریال ( 48هزار میلیارد تومان) و بودجه بنیاد شهید را 100 هزار میلیارد ریال (10هزار میلیارد تومان) ذکر کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید، همچنین سالانه 750 هزار میلیارد ریال (75هزار میلیارد تومان) بودجه سازمان تامین اجتماعی است که در بودجه دولت لحاظ نمی‌شود. دولت همچنین 100 هزار میلیارد ریال (10هزار میلیارد تومان) یارانه نان می‌دهد و مبلغ زیادی یارانه آب و برق و گاز بر عهده دولت است که رقم قابل توجهی در تولید ناخالص ملی می‌شود.

ربیعی درباره مقایسه آسیب‌های اجتماعی در ایران با دیگر کشورها گفت: وضعیت ما بدتر از دیگر کشورها نیست و حتی در برخی از شاخص‌ها کمتر هم است اما آنچه که مهم است روند آسیب‌ها در کشور نگران کننده است.

وی در پایان با ابراز خرسندی از این که سیاست منسجمی در دولت تدبیر و امید پیگیری می‌شود، گفت: با هدفگذاری سراغ محو فقر می‌رویم و اولویت ما در این عرصه رهایی کودکان از چنگال فقر و آسیب‌های اجتماعی است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©