معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی خبر داد آغاز مرحله دوم طرح تطبیق کارگزاری‌ها

معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی خبر داد آغاز مرحله دوم طرح تطبیق کارگزاری‌ها

معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از آغاز مرحله دوم طرح تطبیق کارگزاری‌ها خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، پوستین دوز در جریان سفر به استان خراسان با اعلام این خبر گفت: شروع مرحله دوم، عملیاتی کردن طرح تطبیق در استان‌ها است و از طریق آن صندوق می‌تواند خدمت بهتری را به مردم ارائه کند.

وی افزود: از آنجایی که استان خراسان رضوی پس از طی فرآیند مربوطه‌، تکمیل مدارک و مستندات‌، تکمیل جدول ارسالی اداره کل امور استان‌ها و هماهنگی با ستاد  جایگاه قابل توجه داشت، مرحله جدید طرح تطبیق در این استان آغاز شد.

پوستین دوز ادامه داد: 183 کد کارگزاری در استان خراسان رضوی وجود دارد که پس از بررسی‌های کارشناسی و با توجه به دستور‌العمل تطبیق کارگزاری‌ها‌، 104 کارگزار جدید، پس از طی مراحل مربوطه مجوز لازم برای اخذ پروانه فعالیت را اخد می‌کنند. از سوی دیگر هفت کارگزاری جدید نیز به کارگزاریه‌ای موجود برای اخذ پروانه فعالیت اضافه خواهند شد که در مجموع 60 درصد از تعداد کارگزاری‌های استان کاسته خواهد شد.

معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی در ادامه به ترکیب کارگزاری‌های استان اشاره کرد و گفت: تشکل‌های بخش کشاورزی شامل اتحادیه تعاونی تولید، تعاون روستایی‌، تعاونی تولید، خدمات مشاوره‌ای و تعاونی عشایری مجموعا با 89 کارگزاری بیش از 80 درصد ترکیب کارگزاری‌های این استان را به خود اختصاص داده و مابقی سهم تعاونی دهیاران و دهیاران استان است.

وی افزود: مشخص کردن کارگزاران معین هر شهرستان یکی از برنامه‌های آینده بخش بیمه‌ای بوده و این موضوع در استان خراسان رضوی انجام و پیشنهاد مربوطه از سوی مدیریت استان به معاونت بیمه‌ای صندوق  نیز اعلام خواهد شد.

معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی ماموریت کارگزاران معین را فراتر از سطح فعلی برشمرد و واگذاری اموری که قابلیت واگذاری دارند مانند آموزش کارگزاران با هماهنگی اداره کل آموزش‌، نظارت برکارگزاران با هماهنگی اداره کل حراست‌، صدورکارنامه بیمه‌ای، اسکن مدارک جدید با هماهنگی اداره کل انفورماتیک و مانندآن را بعنوان امور جدید قابل واگذاری به تعدادی از کارگزاران برتر هر استان بعنوان کارگزار معین برشمرد.

پوستین دوز در پایان توانمند‌سازی کارگزاری‌ها را از اولویت‌های صندوق دانست.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©