آذربایجان شرقی فرآیند صدور احکام مستمری‌بگیران روستایی و عشایری تسهیل می‌شود

آذربایجان شرقی فرآیند صدور احکام مستمری‌بگیران روستایی و عشایری تسهیل می‌شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی از تسهیل فرآیند صدور احکام مستمری‌بگیران روستایی و عشایری خبر داد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد نظری در مراسم اعطای حکم مستمری یکی از بیمه‌شدگان متوفی روستای هلان بستان‌آباد که با حضور نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اعلام این مطلب، گفت: یکی از دغدغه‌های مراجعین صندوق، اطاله در صدور احکام انواع مستمری‌هاست.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در راستای کاهش مدت زمان رسیدگى به پرونده متقاضیان، اظهار داشت: در آینده نزدیک بخش قابل توجهی از فرآیند صدور احکام انواع مستمری بازنشستگى، فوت و از کارافتادگى به مدیریت استان تفویض می‌شود که امیدواریم این امر رضایت شرکای اجتماعی صندوق را فراهم آورد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان شرقی افزود: از زمان تأسیس صندوق در سال 84 تا حال حاضر، 4435 خانوار از مجموع 158هزار بیمه شده روستایی و عشایری آذربایجان شرقی مشمول دریافت مستمری‌های ماهیانه صندوق بیمه اجتماعی شده‌اند.

وی همچنین در نشست بررسی راهکارهای توسعه بیمه اجتماعی شهر تیکمه داش که با حضور اعضای شورای اسلامی و شهرداری تیکمه داش برگزار شد، بر عزم جدی دولت تدبیر و امید در گسترش چتر بیمه اجتماعی لایه‌های مختلف شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی، ساکنین تمام شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت می توانند از خدمات بازنشستگى، از کارافتادگى و فوت صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری برخوردار شوند.

نظری، بر استفاده از ظرفیت شهرداری ها و شوراهای اسلامی در نهادینه کردن و تحقق این مهم تاکید و با اشاره به تخصیص کمک 10درصدی دولت در ردیف بودجه سنواتی، خواستار اطلاع رسانی مزایای قانونی این صندوق به شهروندان مشمول ساکن در شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت شد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: ساکنین 49 شهر زیر 20هزار نفر جمعیت استان همچون کشاورزان، روستاییان و عشایر مجاز به نامنویسی اختیاری در صندوق بیمه اجتماعی هستند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,943
  • 3,874,244
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©