خراسان جنوبی صندوق، میزبان شورای مدیران وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی استان

خراسان جنوبی صندوق، میزبان شورای مدیران وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی استان

هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با حضور مدیر اقامه نماز استان در محل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد سنجری، رئیس شورا و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه که در آن موضوع ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان، بررسی چگونگی مشارکت دستگاه‌های اجرایی عضو شورای رفاه در برگزاری اجلاس استانی نماز و تبیین طرح کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان از جمله موضوعات بود ضمن قدردانی از همکاری‌های انجام شده در خصوص اقامه نماز توسط مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت متبوع، اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز را یکی از وظایف فردی و اجتماعی در جامعه دانست و وظیفه دستگاه‌های اجرایی را حائز اهمیت تلقی کرد.

وی از همه مدیران حاضر در جلسه خواست تا با همکاری بیش از پیش با ستاد اقامه نماز استان در برگزاری اجلاس استانی نماز سهم خود را در اقامه این معروف ادا کنند.

سنجری در ادامه در توضیح طرح کارا کارت افزود: این طرح مصوب سال 94، به منظور ایجاد رونق در فضای کسب و کار و حمایت از کالا  و تولید ایرانی است که اجرای آن از بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شده و در حال حاضر تمامی کارکنان دولت را شامل می‌شود.

وی رونق تولید، حمایت از اشتغال و توانمند‌سازی اشخاص را از جمله مهمترین اهداف طرح کارا کارت برشمرد و افزود: در راستای اجرای بهتر این طرح تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، معاونت محترم اقتصادی استانداری و اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی منعقد شد و اجرای آن به زودی در سطح استان آغاز خواهد شد.

سنجری ادامه داد: سقف اعتبار در نظر گرفته شده برای طرح کارا کارت 4 برابر میانگین خالص دریافتی کارمندان در سال 94 خواهد بود که بصورت تسهیلات 12 درصد و بازپرداخت یکساله در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

در این جلسه ابوالفضل فرج زاده مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان به گزارش عملکرد صندوق پرداخت.

وی از 33هزار و 140خانوار تحت پوشش بیمه صندوق خبر داد و گفت‌: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر خراسان جنوبی رتبه ششم را در کشور به خود اختصاص داده است و بالاترین میزان مشارکت و جذب مشمولین در شهرستان بشرویه با 86درصد جذب انجام شده است.

فرج‌زاده افزود: بیمه شده سالیانه مبلغ 420 هزار تومان را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌‌کند که در زمان استفاده از مستمری‌ها مبلغ 460هزار تومان توسط صندوق به صورت ماهیانه به بیمه شده پرداخت خواهد شد. در حال حاضر هزار خانوار به نوعی (‌فوتی یا از کارافتادگی) از مستمری صندوق استفاده می‌کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©