استاندار قزوین: بیمه اجتماعی فرصت مطلوبی از طرف نظام برای مردم است

استاندار قزوین: بیمه اجتماعی فرصت مطلوبی از طرف نظام برای مردم است

استاندار قزوین تاکید کرد: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فرصت مطلوبی بوده که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای روستاییان، کشاورزان و عشایر ایجاد کرده است.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، فریدون همتی با اشاره به فعالیت‌های صندوق بیمه روستائی در استان قزوین تصریح کرد: در حال حاضر حدود 100 هزار خانوار روستائی در این استان زندگی می‌کنند اما فقط  27  هزار خانوار روستائی تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر قرار دارند که رقم ضعیفی است و نیاز به تلاش بیشتر تمام مسئولان دارد.

وی با بیان اینکه برخی از استان‌ها از این فرصت نهایت بهره‌برداری را داشته‌اند و در این زمینه برنامه‌ریزی و تبلیغات  خوبی انجام دادند اما برخی از استان‌ها عملکرد ضعیفی ثبت کرده‌اند گفت: بیمه اجتماعی موضوع بسیار مهمی برای روستائیان به شمار می‌رود چراکه اگر حادثه‌ای برای سرپرست خانوار روستائی که تحت پوشش بیمه قرار دارند، رخ دهد آن خانوار تحت پوشش بیمه قرار گرفته و مستمری دریافت می‌کند. 

استاندار قزوین ادامه داد: هر استانی که تعداد خانوارهای روستائی بیشتری را بیمه کند قطع به یقین از منابع مالی دولتی بیشتری بهره‌مند می‌شود و در این راستا کمیته امداد امام و بهزیستی باید مددجویان تحت پوشش خود را توجیه کنند تا این افراد تحت پوشش بیمه روستائیان درآمده و از مزایای این بیمه بهره‌مند شوند.

وی افزود: امیدوارم با برنامه‌ریزی و تبلیغ مناسب تعداد خانوارهای تحت پوشش بیمه روستائیان از 27 هزار به  40  تا  50  هزار خانوار تا پایان سال جاری افزایش یابد و سال آینده هم برای تحت پوشش قرار گرفتن 73 هزار خانوار روستائی استان قزوین تلاش کنیم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,847
  • 4,141,320
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©