سیستان و بلوچستان سومین جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی برگزار شد

سیستان و بلوچستان سومین جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی برگزار شد

سومین جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان به ریاست معاون سیاسی، اجتماعی استانداری و با حضور رییس هیات مدیره صندوق برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه که به ریاست جمشید‌نژاد معاون سیاسی و اجتماعی استانداری‌، هنر‌دوست نایب رییس هیات مدیره صندوق‌، اورنگ، عضو هیات مدیره صندوق و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد در محل سالن جلسات معاون سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار شد جمشید‌نژاد از روش اقناعی و متقاعد کردن و آشنایی جامعه در مورد بیمه اجتماعی به‌عنوان بهترین روش آگاهی دادن جامعه هدف یاد کرد و گفت:  جنبه مثبت این صندوق پرداخت ده درصدی حق بیمه از سوی دولت است که باید بصورت شفاف صورت پذیرد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان تنها استانی است که جمعیت روستایی آن از شهری بیشتر است لذا می‌بایست همکاری بین بخشی با دستگاه‌های ذیربط انجام شود.

جمشیدنژاد با بیان اینکه دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا نزدیکترین حلقه بین مردم و دولت هستند گفت: مجموعه استانداری‌، فرمانداران و بخشداران آمادگی کامل دارند با تلاش و توجه بیشتر و با استفاده از امکانات سازمان‌ها و نهادها این طرح مهم بدرستی اجراء شود.

در این جلسه رییس هیات مدیره صندوق به تاریخچه تشکیل بیمه اجتماعی اشاره و اظهار داشت: فعالیت صندوق فعلی از سال 84 پس از تصویب هیات وزیران آغاز و تا به امروز بیش از یک و نیم میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده و از این تعداد بیش از 33200 خانوار مستمری بگیر فوتی و از کار افتادگی شده و برای این تعداد خانوار بطور میانگین از دو میلیون ریال تا چهار میلیون و هفتصد هزار ریال در ماه مستمری پرداخت می‌شود.

وی در ادامه به تشریح وضعیت بیمه اجتماعی در سیستان و بلوچستان پرداخت و با اشاره به ضرورت توجه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد راهبردی به اقدامات و مصوبات هیات مدیره فعلی اشاره و اعلام کرد: هیات مدیره بدنبال تنوع در ارائه خدمات مطلوب بویژه در حوزه تعهدات قانونی بوده و در طول یک ماه گذشته در راستای قانون حمایت از خانواده‌، مواردی همچون عدم قطع مستمری همسر بیمه شده متوفی پس از ازدواج مجدد‌، استفاده همزمان همسر بیمه شده متوفی از مستمری بازنشستگی خودش و همسرش‌، برقراری مستمری فرزندان مطلقه (فرزندان اناث) و همچنین برقراری مستمری مددجویان کمیته امداد (متوفیان سالهای 93 و قبل از آن) مصوب و جهت اجرا ابلاغ شده است .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©