یزد دستور معاون فرماندار یزد به منظور تلاش برای افزایش نفوذ بیمه اجتماعی

یزد دستور معاون فرماندار یزد به منظور تلاش برای افزایش نفوذ بیمه اجتماعی

در نشست ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر استان یزد، بر دستور فرماندار این استان برای پیگیری بیمه اجتماعی روستائیان و اطلاع‌رسانی به مردم تاکید کرد و معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری، با توجه به اهمیت بیمه اجتماعی در روستاها خاطرنشان کرد که تمام دهیاران باید نسبت به پیگیری این امر در روستای خود تلاش کنند و گزارش آن را اعلام کنند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، جلالی در ادامه تاکید کرد: با توجه تاکید دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد این اقدام باید در روستا‌های استان توسط دهیاری‌ها به صورت جدی پیگیری شود و یکی از معیارهای ارزیابی عملکرد آنها قرار گیرد.

وی در ادامه با توجه به اهمیت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: تمام دهیاران نسبت به پیگیری این امر در روستای خود تلاش و گزارش آن را اعلام کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد هم در این جلسه گفت: طبق اصل 29 قانون اساسی دولت موظف است از محل درآمد‌های عمومی و مشارکت همه مردم را تحت پوشش بیمه قرار دهد و با توجه به اینکه در دنیایی نا مطمئن زندگی می‌کنیم ضرورت بیمه انکار ناپذیر است و از طریق بیمه می‌توان نوعی آینده‌نگری داشت و با آسایش خیال زندگی کرد.

حسن ابراهیمی با بیان اینکه در تمام روستاها و شهرهای زیر20 هزار نفر استان یزد، 89 هزار نفر مشمول این بیمه هستند و تا کنون 19 هزار و 700 نفر بیمه شدند اظهار داشت: هزار و 156 نفر مستمری‌بگیر داریم که 99 درصد کل مستمری بگیران را زنان سرپرست خانوار در روستاها و شهر‌های زیر 20 هزار نفر تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در روستاهای اطراف شهرستان یزد 18 هزار نفر بالای 18 سال فاقد بیمه و مشمول این صندوق بیمه هستند که نشان می‌دهد این ظرفیت مغفولی است در استان که موفقیت آن به اقدامات دهیاران و بخشداران در آگاه کردن مردم بر می‌گردد که تاکنون تنها 1700 نفر بیمه شده‌اند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,510
  • 3,901,191
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©