پیام وزیر کار به بزرگترین گردهمایی فعالان اقتصادی ایران پشتوانه ای برای بهینه‌سازی مدیریت صندوق‌های بازنشستگی کشور

پیام وزیر کار به بزرگترین گردهمایی فعالان اقتصادی ایران پشتوانه ای برای بهینه‌سازی مدیریت صندوق‌های بازنشستگی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به رویداد صندوق‌های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی این رویداد را بزرگترین گردهمایی فعالان اقتصادی در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل دانست.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در پیام دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به رویداد بزرگ “نمایشگاه صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی” آمده است:

با توجه به حضور موثر بخشی از مجموعه‌های تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش‌های مختلف اقتصادی و جایگاه منحصر یه فرد فعالیت‌های آنان در رشد و توسعه اقتصادی کشور و صنایع مختلف (به ویژه در صنایع صادرات محور نظیر سیمان، دارو و درمان، نفت و گاز و پتروشیمی، ساختمان، حمل‌و‌نقل ریلی و دریایی و هوایی، معادن و صنایع معدنی و توریسم)، برنامه‌ریزی و اقدام مناسب برای بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های ایجاد شده در دوران پسابرجام از طریق هدف‌گذاری بازارهای جهانی و توسعه صادرات ضروری است.

رویداد ملی «نمایشگاه صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی»، تمامی داشته‌های نظری و انبوه تجربیات ایرانی را پشتوانه بهینه‌سازی مدیریت صندوق‌های بازنشستگی کشور می‌سازد و بزرگترین گردهمایی فعالان اقتصادی ایران در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» خواهد بود که با آسیب‌شناسی چالش‌ها و موانع پیش روی سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور؛ بسترساز پیشبرد برنامه توسعه اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی بوده و با تجمیع ظرفیت‌ها و حلقه‌های علمی، صنعتی و بازرگانی موثر بر اقتصاد کشور، می‌تواند به تبیین نقشه حضور و فعالیت بنگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چرخه ارزش افزوده اقتصاد کشور منتهی شود.

مشارکت در طرح‌های معطوف به شتاب بخشیدن به آهنگ رشد اقتصاد کشور، ایفای نقش فعال در بازار سرمایه، رهبری بازار دربسیاری از صنایع راهبردی و ایجاد اشتغال پایدار، از اصلی‌ترین کارکردهای صندوق بازنشستگی کشور طی سه دهه گذشته بوده است.

این صندوق‌ها از طریق تامین سرمایه پروژه‌های زیرساختی و نقدینگی مورد نیاز برای تداوم فعالیت بنگاه‌های اقتصادی، در این عرصه ایفای نقش می‌کنند.

صندوق‌های بازنشستگی به عنوان نهادهایی بین نسلی، از طریق تجمیع سپرده‌های خرد افراد در دوران اشتغال و سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت، ایجاد شرایط زندگی متناسب با شان و کرامت انسانی برای ذینفعان در دوران مستمری‌بگیری را در دستور کار دارند. به این ترتیب، صندوق‌های بازنشستگی علاوه بر اینکه یکی از بازیگران کلیدی در دستیابی به اهداف اقتصادی کشور به شمار می‌روند، اصلی‌ترین حامیان دستیابی به آرمان‌های اجتماعی نیز هستند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,149
  • 4,191,030
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©