یزد 250 مستمری‌بگیر در تفت حضور دارند

یزد 250 مستمری‌بگیر در تفت حضور دارند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد با بیان اینکه بیش از 12 هزار نفر فاقد بیمه در شهرستان تفت زندگی می‌کنند گفت: در حال حاضر چهارهزار و 200 نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان قرار دارند و 250 نفر از آن‌ها مستمری می‌گیرند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی در مراسم جشن انقلاب شهرستان تفت با بیان این آمار گفت: طبق اصل 29 قانون اساسی دولت موظف است از محل درآمد‌های عمومی و مشارکت همه مردم را تحت پوشش بیمه قرار دهد و برای تامین آینده و رفاه حال عموم ضرورت بیمه انکار ناپذیر است و از طریق بیمه می‌توان با آسایش خیال زندگی کرد.

وی گفت: عضویت مردم در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌تواند از مهاجرت روستاییان به شهر و تخلیه شدن روستاها پیشگیری و امید به آینده را در بین جامعه روستایی شکوفا کند.

ابراهیمی تصریح کرد: تعیین حق بیمه برای روستائیان در این صندوق بیمه اختیاری است، حق بیمه را افراد انتخاب می‌کند و دولت نقش کارفرما را دارد و دو سوم حق بیمه را پرداخت می‌کند در حالی که فقط یک سوم حق بیمه توسط بیمه شده  پرداخت می‌شود که فرصتی استثنایی است و افراد بالای 18 سال می‌توانند با پرداخت حداقل حق بیمه سالانه 180 هزار تومان یا حداکثر سالانه 420 هزار تومان توسط این صندوق بیمه شوند .

وی اضافه کرد: در هیچ روستا‌یی نباید سرپرست خانواری بدون بیمه باشد و جوانان از همین الان باید به فکر آینده باشند. همه باید بدون استثنا تحت پوشش یک صندوق بیمه‌ای قرار گیرند‌.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد یکی دیگر از مزیت‌های این صندوق را امکان انتقال سابقه دانست که جوانان باید ازآن نهایت استفاده را ببرند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©