امام جمعه جزیره قشم کار بیمه اجتماعی حمایت از مستضعفین است

امام جمعه جزیره قشم کار بیمه اجتماعی حمایت از مستضعفین است

امام جمعه جزیره قشم با تاکید بر اینکه خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، کاری است در راستای حمایت از مستضعفین گفت: از آنجایی که مخاطبان اصلی این صندوق قشر محروم جامعه هستند، هرگونه حمایتی که برای این امر لازم باشد از سوی ائمه جماعات جزیره قشم صورت خواهد گرفت.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در جریان سفر مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی به استان هرمزگان، محمدرضا رستمی، حامدعلی مبارکی، مسعود هنردوست و عباس اورنگ به دیدار حجت‌الاسلام رضا جوکار، امام جمعه اهل تشیع جزیره قشم رفتند که در جریان این دیدار، وی با اشاره به اینکه توجه به زندگی افراد مستضعف از برکات انقلاب اسلامی است گفت: انقلاب اسلامی، سرآغاز تحولی همه جانبه در حوزه‌های سیاسی، دینی، فرهنگی، اقتصادی و معیشتی بود؛ انقلابی که به محرومین تعلق دارد و به همین دلیل هر کاری که در جهت توجه به این قشر از جامعه باشد، اهداف جمهوری اسلامی را دنبال می‌کند و جای تشکر دارد.

وی افزود: اینکه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان همت می‌کنند و شخصاً به استان‌های مختلف می‌روند تا این خدمت را برای مسئولان استانی معرفی کنند، اتفاق ارزشمندی است چرا که این صندوق به عنوان تشکیلاتی نوبنیاد، نیازمند معرفی بیشتر است و از آنجایی که توجه‌اش به محرومان است، حتماً مورد توجه آن‌ها هم قرار می‌گیرد.

امام جمعه قشم با بیان اینکه محرومیت‌های استان هرمزگان بیشتر از آنچیزی است که تصور می‌شود گفت: وسعت قشم از 32 کشور روی نقشه جهان‌ بیشتر است و در خود بیشتر از 70 روستا، 4 جزیره و چندین شهر دارد که مجموعاً جمعیتی بالغ بر 140 هزار نفر را در خود جای داده است. از سوی دیگر باید به این موضوع هم توجه داشت که این جزیره از نظر منابع کم‌نظیر است و باید از این منابع به گونه‌ای استفاده شود که در راستای رفع فقر به کار گرفته شود.

جوکار با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از ساکنان قشم را روستاییان تشکیل می‌دهند گفت: اثر قریب به اتفاق این روستاییان، قشر کم‌بهره جامعه هستند و باید برای رفاه آن‌ها تلاش‌های بیشتری صورت گیرد و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری برای محرومیت‌زدایی این بخش صورت گیرد.

در این دیدار، محمدرضا رستمی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هم با تاکید بر اینکه صندوق بیمه اجتماعی در راستای اجرای اصل 29 قانون اساسی و به منظور حمایت‌های دولتی از قشر کشاورز، روستایی و عشایر جامعه به منظور داشتن استفلال مالی بنا نهاده شده است گفت: بر اساس آمارهای موجود، تعداد بیمه‌شدگان صندوق در استان هرمزگان مناسب نیست و به همین منظور مطالعاتی صورت گرفته که نشان می‌دهد اختیاری بودن بیمه، عدم دسترسی رسانه‌ای به نقاط دوردست و همچنین مشکلات در جلب اطمینان مردم بر دولتی بودن صندوق باعث شده این اتفاق بوده است.

وی افزود: برای رفع این مشکلات ائمه جماعات می‌توانند کمک شایان توجهی داشته باشند و با شناخت و شناساندن صندوق، راه خدمت‌رسانی را به جمعیت هدف در جزیره قشم فراهم کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 745
  • 4,128,009
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©