امام جمعه اهل تسنن قشم بیمه اجتماعی امری موجه و قابل اعتماد است

امام جمعه اهل تسنن قشم بیمه اجتماعی امری موجه و قابل اعتماد است

امام جمعه اهل تسنن قشم در دیدار با رییس، نایب‌رییس و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، بیمه اجتماعی را امری موجه و قابل اعتماد دانست.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این دیدار، شیخ عبدالرحیم خطیبی با بیان این مطلب تاکید کرد: حق مردم است که از امکانات مختلف رفاهی و تسهیلاتی از جمله نعمت بیمه بهره‌مند باشند و در این راه از آنجایی که بخش‌هایی از قشم که خصوصاً در غرب این جزیره است، بخش‌هایی با محرومیت گسترده هستند، باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرند.

امام جمعه اهل تسنن قشم در ادامه تصریح کرد: در اولین فرصت با ائمه جمعه درباره ضرورت و اهمیت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر صحبت می‌کنیم و برای اینکه این ائمه جمعه با فعالیت‌های صندوق آشنا شوند، جلساتی را با حضور کارشناسان و مدیران صندوق برگزار خواهیم کرد تا شرایط برای توسعه بیمه اجتماعی در قشم مهیا شود.

در این دیدار، حامدعلی مبارکی، رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با بیان اینکه بیمه اجتماعی، ذخیره دنیوی و اخروی است گفت: این بیمه از این بابت دنیوی به حساب می‌آید که در روزهای تکیدگی و از کار‌افتادگی به کار می‌آید و از این بابت اخروی است که از بسیاری ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند و توشه‌ای برای آخرت به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه بیمه اجتماعی منبع آرامش در دنیا و ایجاد عدالت است گفت: عدالت، موضوعی است که همواره در پیام‌های دینی مورد توجه بوده و در این راستا، بیمه اجتماعی می‌تواند مصداقی مهم در ایجاد عدالت اجتماعی باشد.

مبارکی در بخش دیگری از سخنانش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را تبلور عینی قانون اساسی دانست و گفت: بر اساس اصل 29 قانون اساسی توجه به اقشار محروم جامعه از مهمترین وظایف مسئولان و سازمان‌های دولتی است و در این راستا ساختار بیمه اجتماعی بر پایه همین اصل از قانون اساسی بنا شده است؛ اصلی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست.

رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در پایان اظهار امیدواری کرد که جزیره قشم به عنوان پایلوت حضور جدی صندوق در جزایر ایران، آغازگر روند جدید خدمت‌رسانی به هموطنان باشد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 372
  • 4,142,546
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©