آذربایجان شرقی تخصیص سهم 10 درصدی دولت برای جبران حق بیمه روستاییان و عشایر ‌

آذربایجان شرقی تخصیص سهم 10 درصدی دولت برای جبران حق بیمه روستاییان و عشایر ‌

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان شرقی از تخصیص سهم 10 درصدی حق بیمه روستاییان و عشایر از سوی دولت تدبیر و امید برای جبران حق بیمه‌های پرداختی متقاضیان خبر داد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد نظری که در جمع اهالی روستای نظرلو شهرستان شبستر سخن می‌گفت با اشاره به تحت پوشش قرارگرفتن 11 هزار و 700  نفر بیمه اصلی در این شهرستان گفت: شبستر در بین شهرستان‌های استان به لحاظ تعداد اعضای تحت پوشش رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه سهمیه شهرستان شبستر برای جذب بیمه‌شدگان روستایی و کشاورزان 23 هزار و 931 نفر می‌باشد، اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 49 درصد واجدین شرایط با مراجعه به 5 شرکت تعاونی تولید روستایی طرف قرارداد صندوق در شهرستان اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان شرقی، اختیاری بودن عضویت را مهمترین مشخصه این صندوق برشمرد و گفت: دولت تدبیر و امید برای جبران حق بیمه‌های پرداختی متقاضیان و حمایت از جامعه روستایی و عشایری کشور، 10 درصد حق بیمه اعضا را می‌‌پردازد.

وی همچنین، برون‌سپاری خدمات صندوق بیمه اجتماعی و استفاده از توان بخش خصوصی و تشکل‌‌های مردم نهاد در امر بیمه‌گری صندوق را عنصر کلیدی در پیشبرد اهداف آن دانست و از زحمات کارگزاران شهرستان شبستر تقدیر کرد.

نظری در خاتمه سخنانش، برقراری مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت را سه تعهد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان در قبال اعضا اعلام کرد و از عموم افراد فاقد پوشش بیمه اجتماعی ساکن در روستاها و 9 شهر زیر 20 هزار نفر جمعیت شبستر برای نام نویسی در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان دعوت بعمل آورد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©