قزوین 40 هزار خانوار روستایی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

قزوین 40 هزار خانوار روستایی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

استاندار قزوین گفت: موضوع بیمه روستاییان باید به صورت یک دستور کار جدی پیگیری شود تا بتوانیم پایان سال جاری شاهد تحت پوشش قرار گرفتن 40 هزار خانوار روستایی باشیم.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، فریدون همتی در کارگروه توسعه گردشگری و روستایی با بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع بیمه روستایی باید به صورت جدی پیگیری شود تا تمام افراد روستایی زیر پوشش این بیمه قرار گیرند. 

وی افزود: باید به دهیاران هر روستا سهم برای بیمه روستاییان داده شود تا این موضوع به وسیله دهیاران پیگیری شود چراکه دهیاران با افراد روستا بیشتر در ارتباط هستند و امور بیمه به سهولت قابل پیگیری است.

استاندار قزوین عنوان کرد: برای بیمه روستائیان یک سوم از هزینه بیمه توسط سرپرست خانوار و دو سوم به وسیله دولت پرداخت می‌شود و بستر مناسبی فراهم شده تا تمام روستائیان از این طرح استفاده کنند و تحت پوشش قرار گیرند.

همتی با بیان اینکه مأموریت بیمه روستائیان بر عهده فرمانداران و بخشداران هر شهر و منطقه است، گفت: درخواست گزارش عملکرد هم از این افراد است و مسؤولان مربوطه به جای اینکه کارگزاران را موظف به پیگیری امور بیمه روستائیان کنند، باید به صورت مستقیم با دهیاران ارتباط داشته باشند.

وی با بیان اینکه درصدی برای بیمه دهیاران در نظر گرفته شود، عنوان کرد: هدف این است که روستاییان به سرعت تحت پوشش بیمه قرار گیرند و با این روش دهیاران پیگیر بیمه کردن روستاییان می‌شوند و امور بیمه تسهیل می‌یابد.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه سالانه نزدیک به 40 نفر از روستاییان به دلیل افتادن از درخت از کار افتاده می‌شوند، عنوان کرد: اگر این افراد تحت پوشش بیمه باشند، می‌توانند از این بیمه استفاده کنند و بخشی از هزینه زندگی خود را تأمین کنند.

همتی با بیان اینکه فرمانداران و بخشداران باید جلسه برگزار کرده و چند روستا و دهیار را برای بیمه کردن به صندوق بیمه روستایی استان قزوین معرفی کنند، اضافه کرد: باید جلسات هفتگی منظم برای رسیدگی به مشکلات روستاییان برگزار و موضوع بیمه آن‌ها به سرعت پیگیری شود چراکه روستاییان بعد از مدت زمان مشخصی بازنشست می‌شوند و این پشتوانه خوبی برای این قشر از جامعه است.

وی مطرح کرد: موضوع بیمه روستاییان باید به صورت یک دستور کار جدی پیگیری شود تا بتوانیم پایان سال جاری شاهد تحت پوشش قرار گرفتن 40 هزار خانوار روستایی باشیم.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©