روایت 95 و چشم‌انداز 96

روایت 95 و چشم‌انداز 96

محمدرضا رستمی - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی


ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و آرزوی توفیق روزافزون برای تک‌تک هموطنان بزرگوار و خصوصاً جامعه زحمت‌کش و عزیز کشاورز، روستایی و عشایر، امید آن را دارم که در این سال، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر باشیم. با این حال، از این فرصت استفاده کرده و به چند نکته درباره فعالیت‌های گذشته و آنچه در آینده صورت گرفته و خواهد گرفت، می‌پردازم. خوشبختانه در سال 1395 اقدامات متعددی برای بهبود و بهسازی شبکه بیمه‌گری صندوق به اجرا درآمد تا بیمه‌گزاران و مستمری‌بگیران صندوق با امکانات بهتری از خدمات بیمه اجتماعی بهره‌ بگیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به راه‌اندازی سیستم‌ سبا و ساماندهی کارگزاران صندوق اشاره کرد. علاوه بر این، در سالی که گذشت افزایش سطوح دستمزد و تصویب قوانین مربوط به بانوان مستمری‌بگیر و حذف محدودیت‌های پیش روی آنها، بیمه کردن کولبران استان کردستان، ایجاد تمهیدات موثر برای بازماندگان و همچنین تسهیل در روند بیمه‌پردازی از جمله برای رانندگان عزیز، فعالیت‌هایی بود که در راستای ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف مورد توجه قرار گرفت. از سوی دیگر، بهسازی شرایط ساختمان‌های مراکز استان‌ها، افزایش آموزش‌های کاربردی به پرسنل صندوق، ترمیم دستمزدها و غربالگری پرداخت‌ها بر اساس کارایی از اقداماتی بود که با اجرای آن، موفق شدیم ضمن بهبود سطح درآمدی همکاران صندوق، شایسته‌سالاری را به صورت عملی در این مجموعه به اجرا درآوریم. نباید از این موضوع هم غافل ماند که رایزنی با نهادها و سازمان‌های مرتبط و همسطح و تلاش برای تصویب قوانینی که می‌تواند خدمات صندوق بیمه اجتماعی را گسترده‌تر کرده یا مانع از بروز بحران‌های آتی برای آن شود، از دیگر اقدامات انجام شده در سال 95 به شمار می‌آید. به تمام اینها باید اجرای طرح بزرگ تبلیغات سراسری در استان‌های کشور، تولید و پخش برنامه رادیویی، انتشار بروشورهای متعدد راهنما و اطلاع‌رسان در کنار حضور موثر در نمایشگاه صندوق‌های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی به عنوان اولین حضور جدی صندوق در نمایشگاهی با ابعاد بین‌المللی را اضافه کرد که به وسیله آن‌ها، ضمن معرفی هر چه بیشتر صندوق به جامعه هدف، بستری برای رشد بیمه‌شدگان صندوق در سال 96 پایه‌ریزی شد.

اکنون امید می‌رود که در سال جدید با هماهنگی و همکاری همه همکاران خود در مجموعه صندوق، کارگزاران و دیگر دست‌اندرکاران، شاهد جهشی در رسیدن به بالاترین نرخ پوشش جامعه هدف خود باشیم. لازم می‌دانم، از تمامی استانداران، فرمانداران، ائمه جمعه و جماعات و مدیران دیگر سازمان‌ها، به ویژه وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت‌های بی‌دریغ‌شان سپاسگذاری کرده و مجدداً درخواست کنم که این حمایت در سال جدید نیز استمرار پیدا کند.

بار دیگر، فرارسیدن نوروز باستانی را به یکایک هموطنان عزیز، همکاران محترم در مجموعه صندوق بیمه اجتماعی و همچنین بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی تبریک می‌گویم و آرزوی سالی پربار برای آن‌ها دارم.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 713
  • 4,126,103
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©