وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: به کارگران دروغ نگفتیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: به کارگران دروغ نگفتیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم روز کارگر در مرقد امام راحل گفت: «در چهارسالی که گذشت تلاش کردیم خرابی‌های دولت گذشته را ترمیم کنیم و از این بابت به کارگران هیچ دروغی نگفتیم.»


 

 به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه وقتی یک کارخانه خاموش می‌شود زندگی کارگران و بازنشستگان نیز به‌شدت تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد، عنوان کرد: «در دولت یازدهم دیگر از این رفتار دولت قبل که پول ناچیزی به جیب مردم ریخته شود و در ادامه در ازای افزایش تورم تا پنج برابر این مبلغ به صورت هزینه از جیب مردم خارج شود، خبری نبود».او ادامه داد: «در این دوران شاهد آرام‌ترین رابطه بین کارگر و کارفرما بودیم و درعین‌حال برای دولت آینده برنامه‌هایی در پیش داریم که یکی از این برنامه‌ها تهیه مسکن کارگران است».وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: «امسال در این مراسم دوباره با امام عهد می‌بندیم و همچون امام که هرگز دروغ نگفت ما هم با راستی و درستی برای بهتر زندگی‌کردن همه مخصوصا کارگران و بازنشستگان تمام توان خود را به کار می‌بندیم».همچنین پیش از سخنان رئیس‌جمهوری، کارگران با سردادن شعار «قرارداد موقت به همت روحانی اصلاح باید گردد»، « نظام مزدی ما به همت روحانی اصلاح باید گردد» و «کارگر می‌میرد٬ ذلت نمی‌پذیرد» خواستار انجام اقدامات اصلاح قانون کار به نفع کارگران شدند. به گزارش ایرنا، زمانی که کارگران پیش از آغاز سخنرانی در حمایت از روحانی شعار سر دادند شمار اندکی از کارگران علیه وضعیت کارگری شعارهایی سردادند که این مسئله با اعتراض سایر کارگران مواجه شد و فریاد «روحانی دوستت داریم» و «روحانی حمایتت می‌کنیم» سر دادند. تعدادی شعار‌دهندگان که حدود ٥٠ نفر بودند به دنبال تحت‌الشعاع قراردادن مراسم بودند که با واکنش گسترده کارگران مواجه شدند.در‌این‌باره معاون دبیرکل خانه کارگر با اشاره به حاشیه‌های رخ‌داده در مراسم روز جهانی کارگر، به ایلنا گفت: «برگزاری مراسم روز جهانی کارگر برای ما یک حرکت گزینشی و نمایشی نبوده و این مراسم هر سال با حضور کارگرانی با سلایق سیاسی مختلف برگزار می‌شود؛ اما تأکید می‌کنم ما اجازه نمی‌دهیم عده‌ای اندک که مستندات حضور سازماندهی‌شده آنها در این مراسم موجود است، از مراسم صنفی سوءاستفاده سیاسی کنند».حسن صادقی با بیان اینکه ما مجری این برنامه نبودیم، افزود: «عده اندکی قصد داشتند با سر‌دادن برخی از شعارهای انحرافی، تنش ایجاد کرده و برنامه را منحرف کنند که با توجه به حضور انبوه و گسترده کارگران در این مراسم، موفق نشدند و خوشبختانه سخنرانی جناب آقای روحانی به صورت کامل انجام شد و پایان پذیرفت. آن افراد و طراحان آنها باید متوجه باشند که در جمع چه کسانی و در چه مکانی درصدد اخلال‌ و تنش‌آفرینی هستند و بدانند اگر ما آنها را به گوشه‌ای هدایت نمی‌کردیم، ممکن بود با برخورد قاطع کارگران روبه‌رو شوند».

او عنوان کرد: «قاطع‌ می‌گویم ما به‌شدت با هر جریان سیاسی که بخواهد در برنامه‌های صنفی کارگری تنش ایجاد کند، برخورد می‌کنیم و قائل به سکوت در برابر کسانی که به حقوق کارگران تعرض می‌کنند، نیستیم. ما فقط به خاطر حرمت حرم مطهر امام(ره) و شأن مقام محترم ریاست‌جمهوری و حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در برابر این حرمت‌شکنی سکوت کردیم. روز بزرگداشت مقام کارگر یک تجمع صنفی بوده و این مراسم با فراخوان قبلی برای حضور تمام کارگران با هر سلیقه سیاسی و فکری آزاد بوده است». صادقی گفت: «مدعیانی که در رسانه‌های جناحی و باندی خود تبلیغ برهم‌خوردن مراسم را می‌کنند، چرا حاضر نیستند شعار ٣٠ هزار کارگر را در حمایت از دولت تدبیر و امید  منعکس کنند و آن را سانسور می‌کنند. این اقدام سازمان‌یافته‌شده از منظر جامعه کارگری محکوم است و نشان از سعه صدر بالای رئیس‌جمهور محترم دارد. بدخواهان بدانند در رأی قاطع جامعه کارگری به حسن روحانی شکی وجود ندارد و فضاسازی‌های غیرواقعی و غیراخلاقی خللی در اراده کارگران ایجاد نخواهد کرد».

همچنین، معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور نیز در یادداشتی نوشت: اینکه کارگران به‌راحتی و آزادی در حضور رئیس‌جمهور شعارهایشان را بدهند، در دوران دکتر روحانی به دست آمده است. به گزارش ایسنا در یادداشت تلگرامی حمید ابوطالبی به مناسبت روز جهانی کارگر، آمده است: «من بسیارخوشحال و سربلند شدم که برخلاف سال‌های ٨٤-٩٢ که برگزاری روز جهانی کارگر ممنوع شده بود، در دوران دکتر روحانی جامعه به حدی از آزادی رسیده است که کارگران در حضور رئیس‌جمهور شعارهایشان را به‌راحتی و آزادی مطرح می‌کنند».

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©