کردستان تاکید فرماندار مریوان بر اهمیت صندوق بیمه اجتماعی

کردستان تاکید فرماندار مریوان بر اهمیت صندوق بیمه اجتماعی

فرماندار مریوان با اشاره به حمایت‌های خاص دولت تدبیر و امید در خصوص محرومیت‌زدایی و توجه خاص به مناطق روستایی‌، بیمه روستائیان را بیمه‌ای مهم، مناسب و ارزشمند دانست.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد شفیعی در دیدار با مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان کردستان با بیان این مطلب تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلات بیمه‌ای روستائیان در مریوان و مناطق مرزی نگاه خاص سنتی به بیمه‌شدن افراد است که باید این نگاه توسط بخشداران و دهیاران و ماموستایان روستا‌ها کم رنگ‌تر شود تا روستائیان نیز از شرایط خاص بیمه‌ای بهرمند شوند.

وی افزود: فرمانداری با تعامل دستگاه‌های اجرایی تمام تلاش  خود را در خصوص بهرمندی روستائیان از بیمه اجتماعی روستایی خواهد کرد.

در این دیدار، جبار احمدپور، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان با یادآوری تاریخچه صندوق گفت: از مجموع 138 هزار خانوار استان بیش از 50 هزار خانوار تحت پوشش بیمه‌ای بوده که 36 درصد را شامل می‌شود و رتبه استان کردستان در کشور در حال حاضر در جایگاه هشتم است.

وی ادامه داد: این صندوق در کنار سازمان تامین اجتماعی متولی بیمه کردن ساکنین روستاهای کشور، کشاورزانی که در شهرها ساکن ولی به امر کشاورزی در روستاها مشغول بوده و همچنین ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کردستان میانگین درصد جذب این صندوق در استان را 36 درصد عنوان کرد و افزود: میانگین جذب آمار افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کشور 23 درصد است که خوشبختانه استان کردستان در زمینه جذب بیمه شدگان این صندوق رتبه خوبی درکشور را به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,222
  • 4,125,350
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©