سیستان و بلوچستان تاکید جدی استاندار بر گسترش و رشد بیمه اجتماعی

سیستان و بلوچستان تاکید جدی استاندار بر گسترش و رشد بیمه اجتماعی

در جریان اولین جلسه شورای عشایر استان سیستان و بلوچستان، استاندار این استان بر ضرورت گسترش و رشد بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه که علاوه بر استاندار سیستان و بلوچستان، معاونین استانداری‌، مدیر کل امور عشایر استان‌ و سایر مدیران عضو شورا در محل چادر عشایری منطقه شورک شهرستان زاهدان برگزار شد، هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان، با اشاره به موضوعات و مشکلات عشایر استان‌، دستور داد سند توسعه روستایی و عشایری استان تدوین و مصوب شود و در همین راستا نظام خدمات‌رسانی و وظایف دستگاه‌های اجرایی برای جامعه عشایری مشخص و هر ماه گزارش‌گیری لازم در مورد آن صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از عناصر ماندگاری عشایر بیمه اجتماعی است افزود: امسال سال نقش‌آفرینی مدیران در روستاها و مناطق عشایری بوده و به همین دلیل باید موضوع بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در راس  برنامه‌های استانداری‌، فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گیرد تا شاهد حرکت جهشی ارزشمندی در راستای جذب بیمه شده جدید در صندوق بیمه اجتماعی باشیم.

در این جلسه، شاقوزایی، مدیر بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان هم با اشاره به آخرین وضعیت بیمه اجتماعی در استان گفت: تاکنون در حدود 11 هزار خانوار توسط کارگزاری‌های عشایری بیمه شده‌اند که در حدود 8 هزار خانوار ساکن مناطق عشایری هستند.

وی به مشکلات موجود در عدم پوشش مناسب جامعه هدف اشاره و خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی عضو شورا و همچنین توجه جدی فرمانداران و بخشداران به مقوله مهم بیمه اجتماعی شده و پیشنهاد گرد ارائه هرگونه خدمات به جامعه عشایری و شرط ورود به تعاونی‌های عشایری منوط به عضویت در صندوق بیمه اجتماعی باشد .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©