آذربایجان شرقی ابلاغ طرح بازنشستگی پیش از موعد روستائیان و عشایر

آذربایجان شرقی ابلاغ طرح بازنشستگی پیش از موعد روستائیان و عشایر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان شرقی از ابلاغ آئین‌نامه اجرایی بازنشستگی پیش از موعد بیمه‌گذاران این صندوق خبرداد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد نظری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بر اساس ماده 57 قانون احکام دائمی کشور این طرح در روزهای پایانی سال گذشته مصوب شد، گفت: بر اساس این مصوبه دولت مکلف شده است افراد تحت پوشش صندوق را که به سن 70 سال رسیده اند در صورت تقاضای شخصی با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه به نسبت سال های حق بیمه پرداختی بازنشسته کند.

وی با یادآوری اینکه در سال 84 طرح بازنشستگی بیمه گذاران این صندوق با 65 سال سن و سابقه پرداخت 15 سال حق بیمه مصوب شد، اظهارکرد: 13 سال از فعالیت این صندوق می گذرد.

نظری با اعلام اینکه در استان آذربایجان شرقی 25 هزار نفر بیمه شده اصلی مشمول این طرح هستند، گفت: انتظار می رود در مدت 5 سال تمامی افراد مشمول از این طرح استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه سالانه یک سال از سن بازنشستگی کاسته و یک سال به سنوات افزوده می شود، گفت: از لحظه اجرای این قانون افراد بیش از 50 سال سن امکان ثبت نام در صندوق را نخواهند داشت .

نظری با اشاره به اینکه در زمان حاضر محدودیت سنی برای ثبت‌نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر وجود ندارد، گفت: افراد متقاضی پیوستن به این صندوق در هر سنی تا پایان خرداد ماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ثبت‌نام در صندوق اقدام کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه مبلغ مستمری متناسب با سنوات بیمه پرداختی است، افزود: میانگین سطح درآمدی انتخابی حق بیمه افراد در 2 سال پایانی ضربدر سنوات بیمه پرداختی برای تعیین مبلغ مستمری لحاظ می‌شود.

نظری اعلام کرد: مشمولان این طرح نیازی به مراجعه به استان ندارند و برای بهره‌مندی از آن می‌توانند با در دست داشتن کپی برابر اصل شده کارت ملی به دفاتر کارگزاری در روستاها مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: این صندوق علاوه بر روستائیان و عشایر کشاورزان غیرساکن در روستاها و ساکنان شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار می دهد.

نظری اضافه کرد: رانندگان وسایل نقلیه حمل بار و مسافر بین شهری، کارکنان شرکت‌های تابعه نظام جامع بهره‌برداری از منابع طبیعی به شرطی که محل استقرار شرکت در روستاها و و یا شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت باشد هم می‌توانند از خدمات این صندوق بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به افراد بیش از 18 سال می‌توانند عضو صندوق شوند، گفت: سهمیه بیمه شده اصلی برای استان آذربایجان شرقی 361 هزار و 165 نفر تعیین شده که تا زمان حاضر 166 هزار و 355 نفر معادل 46.6 درصد سهمیه عضو شده‌اند.

نظری با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی از لحاظ جذب بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر رتبه نخست کشوری را در اختیار دارد، گفت: نسبت به ابتدای سال  94 دوازده هزار نفر به افراد زیر پوشش صندوق در استان اضافه شده که رشد 8 درصدی را نشان می‌دهد .

وی گفت: شهرستان‌های مرند، بستان‌آباد و میانه بیشترین تعداد بیمه شده صندوق را داشته‌اند .

وی با اعلام اینکه در زمان حاضر 102 کارگزار صندوق در قالب تعاونی و دهیاری‌های استان فعالیت می‌کنند، گفت: درصدد استفاده از توان بخش خصوصی در این زمینه هستیم .

نظری در تبیین عملکرد دولت یازدهم در زمینه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در آذربایجان شرقی 55 هزار و 319 نفر در 4 سال گذشته عضو صندوق شدند که رشد 49.8 درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهارکرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در شهرستان ملکان با نرخ رشد 66 درصدی بیشترین جذب را در استان داشته است.

نظری با اشاره به اینکه از 4 هزار و 853 خانواده مستمری‌بگیر این صندوق 4 هزار و 716 بیمه شده اصلی فوت شده و 137 نفر ازکارافتاده هستند، گفت: بیشترین مستمری‌بگیر صندوق هم از شهرستان مرند هستند که بر اساس انتخاب سطح درآمدی از 233 تا 533 هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سوابق اعضای صندوق قابل انتقال به تامین اجتماعی است، گفت: با توجه به اینکه پرداختی ماهانه این صندوق 40 هزار تومان است مابه‌التفاوت حق بیمه این صندوق با بیمه تامین اجتماعی را شخص باید پرداخت کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: 10 درصد از حق بیمه 15 درصدی اعضای این صندوق را دولت پرداخت می‌کند.

نظری با اعلام اینکه امکان تقسیط حق بیمه اعضای این صندوق به 2 قسط از امسال فراهم شده است، گفت: امکانات جدیدی برای سامانه بیمه‌گری این صندوق تعبیه شده و تا یک ماه آینده تمامی احکام به صورت آن لاین ( برخط ) صادر خواهد شد.

وی همچنین گفت: آئین‌نامه صندوق در حال بازنگری بوده و خدمات جدیدی برای آن لحاظ شده است.

نظری همچنین از شروع بکار اتاق فکرکارگزاران استان خبرداد و گفت: درصدد فراهم کردن امکان پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز ( ATM ) و تلفن همراه هستیم.

وی با اشاره به هدف‌گذاری سال 96 صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، گفت: جذب 18 هزار و 197 عضو بیمه گذار جدید و تمدید 107 هزار و 550 عضو برنامه‌ریزی شده است.

نظری با بیان اینکه کاهش سن بیمه‌شده‌ها از اهداف صندوق است، گفت: در زمان حاضر میانگین سن اعضای صندوق در آذربایجان شرقی 42.18 سال است که کاهش آن به 39.92 مورد انتظار است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان شرقی گفت: بر اساس شاخص‌های در نظر گرفته همچون جذب اعضای جدید، نرخ تمدید بیمه شده همچنین کاهش سن اعضا، آذربایجان شرقی رتبه نخست کشور را داشته و استان‌های کردستان، کرمانشاه و همدان در رده‌های بعدی قرار دارند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,644
  • 3,868,357
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©