خراسان شمالی اعمال شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی

خراسان شمالی اعمال شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی

از پایان خردادماه امسال شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان اعمال می‌شود.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی با 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه و 70 سال سن، امکان بازنشستگی پیش از موعد داشته و می‌توانند از حقوق و مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.

محمدرضا غلام‌زاده،‌ با اشاره به اینکه این قانون در سال 93 تصویب شده است و پس از تأیید شورای نگهبان در این دولت اجرایی شده افزود: با اجرایی شدن این قانون، اعمال شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان اجرایی می‌شود و دیگر افراد بالای 50 سال نمی‌توانند به عضویت صندوق درآمده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم به منظور حمایت از روستاییان و کشاورزان، سقف سنی را برای عضویت در صندوق اعمال کرد خاطرنشان کرد: با حذف شرط سنی، شرایطی فراهم شد که بسیاری از زنان و مردان بالای 50 سال بتوانند در صندوق عضو شده و بیمه شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: هم‌اکنون و تنها تا پایان خرداد ماه، تمام افراد بالای 50 سال ساکن در مناطق روستایی، عشایری، ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و نیز کشاورزان ساکن در شهرها می‌توانند در صندوق بیمه اجتماعی عضو شوند.

غلام‌زاده افزود: هم‌اکنون در خراسان شمالی، بیش از 700 خانوار از صندوق بیمه اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند که بیشتر آنان با سابقه کم توانسته‌اند از این مزایا بهره‌مند شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه جوانان بالای 18 سال و زنان خانه‌دار نیز به شرط سکونت در روستا و یا شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت می‌توانند به‌صورت مستقل عضو صندوق شده و از مزایای آن بهره‌مند شوند، افزود: بیش از 120 هزار خانوار در استان مشمول عضویت در این صندوق هستند که تاکنون حدود 40 هزار نفر به عضویت صندوق درآمده‌اند.

وی با بیان این نکته که دو برابر سهم بیمه پرداختی توسط بیمه شده، توسط دولت پرداخت می‌شود، از مشمولان درخواست کرد تا هر چه سریعتر با مراجعه به کارگزاران صندوق در سراسر استان، از فرصت باقی مانده برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استفاده کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,224
  • 4,138,697
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©