آذربایجان شرقی بالای 50 ساله‌ها تا پایان خرداد فرصت عضویت در صندوق را دارند

آذربایجان شرقی بالای 50 ساله‌ها تا پایان خرداد فرصت عضویت در صندوق را دارند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان شرقی گفت: افراد با سنین بالای 50 سال فقط تا پایان خردادماه جاری مهلت عضویت در صندوق را دارند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد نظری که در جمع روزه‌داران مسجد حضرت ولی عصر(عج) شهر باسمنج سخن می‌گفت، به تشریح مزایا و شرایط عضویت اهالی ساکن در شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت استان و کشاورزان غیرساکن روستا و رسیدگی به مشکلات بیمه ای اهالی پرداخت و خاطرنشان کرد: براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی، دامنه مشمولین عضویت در صندوق بیمه اجتماعی علاوه بر روستاییان و عشایر، به ساکنان شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت و نیز کشاورزان غیرساکن روستاها تسری یافته است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بر همین اساس تمامی مردان و زنان فاقد بیمه اجتماعی بالای 18 سال می توانند به منظور بهره مندی از انواع مستمری های ماهیانه بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و فوت به صورت اختیاری و با لحاظ سطح معیشت و درآمد خود به عضویت صندوق بیمه اجتماعی درآیند.

وی در ادامه به تشریح بازنشستگی اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت و گفت: در حال حاضر دو نوع بازنشستگی شامل مستمری پیری به شرط حداقل 15 سال سابقه بیمه پردازی و با دریافتی حداقل معادل دوسوم سطح درآمدی مبنای کسر حق بیمه و نیز بازنشستگی پیش از موعد با دریافتی به نسبت سنوات بیمه پردازی متقاضیان وجود دارد.

نظری در خاتمه به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد اعضای صندوق اشاره کرد و گفت: براساس این مصوبه افراد بالای 50 سال صرفاً تا پایان خردادماه جاری مهلت عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را دارند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,152
  • 4,129,416
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©