آذربایجان شرقی روش‌های وصول حق بیمه روستاییان و عشایر متنوع می‌شود

آذربایجان شرقی روش‌های وصول حق بیمه روستاییان و عشایر متنوع می‌شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی گفت: روش‌های وصول حق بیمه روستاییان و عشایر متنوع می‌شود.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد نظری در جمع اهالی و زائرین امامزاده میرموسی(ع) روستای سفیدان جدید دهستان اسپیران با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر متقاضیان عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به صورت اختیاری و با پرداخت ۵ درصد سهم مشارکت بیمه شده از کمک ۱۰ درصدی دولت از مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه اعضای صندوق هم‌اکنون با مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه بانک کشاورزی محل سکونت‌شان، حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند، اظهار داشت: با توجه به محدودیت شعب بانکی بویژه در مناطق روستایی و صعب‌العبور استان، مشکلاتی چون تأخیر در پرداخت حق بیمه سالانه منجر به قطع رابطه بیمه‌ای افراد و عوارض فنی ناشی از آن، تحمیل هزینه‌های ایاب و ذهاب و… متوجه بیمه‌شدگان می‌شود.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان ادامه داد: صندوق برای جبران بخشی از مشکلات یاد شده، تدابیر متعددی اندیشیده که تخصیص دستگاه کارتخوان متصل به سامانه بیمه‌گری صندوق(سبا) برای کارگزاری‌های بالای یک‌هزار بیمه شده تحت پوشش یکی از آن‌هاست.
وی با اشاره به اینکه کارتخوان های مذکور تا نیمه اول سالجاری تحویل کارگزاران می‌شود، گفت: این دستگاه‌ها، صرفاً قابلیت پرداخت وجوه و حق بیمه با تخصیص شناسه ۲۰ رقمی برای هر عضو صندوق را خواهند داشت.
نظری، افزایش بانک‌های عامل صندوق با ایجاد زیرساخت‌های لازم، استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بانکی و نیز پرداخت وجوه حق بیمه از طریق گوشی تلفن همراه را از سایر روش‌های در دست اقدام برای تنوع بخشی و تسهیل در وصول حق بیمه اجتماعی این صندوق برشمرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 748
  • 4,128,012
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©