دستور ویژه  استاندار مازندران به فرمانداران و مدیران کل در خصوص جذب حداکثری بیمه‌شدگان سهم مازندران از بیمه اجتماعی افزایش می‌یابد

دستور ویژه  استاندار مازندران به فرمانداران و مدیران کل در خصوص جذب حداکثری بیمه‌شدگان سهم مازندران از بیمه اجتماعی افزایش می‌یابد

استاندار مازندران در جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر در سطح استان مازندران اظهار کرد: باید تلاش کنیم که تعداد افراد زیرپوشش بیمه روستایی مازندران افزایش یابد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر  ربیع فلاح جلودار در یک برنامه ابلاغی به فرمانداران سهمیه افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در هر شهرستان را با توجه به جمعیت مشمول آن شهرستان تا پایان سال ابلاغ کرد و به فرمانداران دستور داد تا پایان سال بخش عظیمی از جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهند.

فلاح خاطرنشان کرد: فرمانداران و بخشداران باید زمینه‌ای ایجاد کنند تا همه سقفی که برای مازندران در بیمه روستاییان و عشایر در نظر گرفته شده تکمیل و حتی میزان درخواست‌ها افزایش یابد.

وی افزود: اکنون فرصت بسیاری خوبی برای جذب روستائیان فاقد پوشش بیمه‌ای است و نیاز است از این ظرفیت نیز به نحو مناسبی بهره‌برداری شود.

ربیع فلاح جلودار با اشاره به این که 461 هزار سرپرست خانوار استان تحت پوشش این صندوق قرار دارند، عنوان داشت: درصد پوشش بیمه‌ای صندوق روستاییان و عشایر در کشور 25 درصد و در مازندران 15 درصد است که از این حیث رقم پایینی است و نیازمند برنامه‌ای عملیاتی و میدانی برای ارتقا آن هستیم.

ربیع فلاح با بیان این که امنیت اجتماعی روستاییان بویژه روستاییان سالمند برای ما بسیار مهم است و این امنیت از حیث بیمه‌ای باید افزایش یابد، گفت: دسترسی به روستاها در مازندران نسبت به دیگر نقاط روستایی کشور سهل‌تر است و با توجه به اقداماتی که اخیرا بطور جدی در این صندوق در دستور کار قرار گرفته است، همه مدیران مسئول برای تغییر اوضاع در این بخش باید پای کار بیایند.

وی با تاکید بر این که پیگیری برای تحقق اجرای بیمه روستاییان و عشایر باید بیشتر باشد و از ظرفیت رسانه‌ها و رسانه ملی در این راستا استفاده شود تا جایگاه مازندران به رتبه‌های بالای کشور ارتقا یابد، تصریح کرد: توسعه پوشش بیمه‌ای روستایی و عشایری به طور جدی در دستور کار فرمانداران قرار گیرد و در این مسیر از ظرفیت بخشداران، شوراهای اسلامی و دهیاران بهره‌گیری شود.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه سهمیه‌ای به هر شهرستان در تحقق گسترش پوشش بیمه‌ای روستایی و عشایری داده شود، خاطرنشان ساخت: جلسات افزایش پوشش بیمه‌ای روستاییان در سالجاری باید بصورت ماهانه برگزار شود و مسایل این بخش مستمرا رصد شود.

رئیس ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان افزود‌: فرمانداران نسبت به تشکیل جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر شهرستان هر ماه یکبار با هماهنگی صندوق استان اقدام و سطح جلسات را با حضور خود و روسای ادارات شهرستانی انجام دهند.

وی افزود‌: فرمانداران نسبت به تشکیل جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر شهرستان هر ماه یکبار با هماهنگی صندوق استان اقدام و سطح جلسات را با حضور خود و روسای ادارات شهرستانی انجام دهند.

همچنین صمدالله فیروزی، قائم مقام صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور در این جلسه با اشاره به این که 21 صندوق بیمه‌ای در کشور فعال هستند، افزود: 23 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند.

فیروزی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را از ارزان‌ترین صندوق‌های بیمه کشور دانست و اظهار داشت: دو سوم حق‌السهم این بیمه را دولت و یک سوم را روستاییان می‌پردازند.

در پایان محمد ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان مازندران ضمن ارایه گزارش از عملکرد این مدیریت عنوان کرد: استقرار نظام تامین‌، گسرش عدالت اجتماعی‌، ریشه کن کردن فقر‌، توسعه انسانی و ایجاد امید و آینده‌ای روشن از مزایای بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر است

وی افزود: مرتب سازی و الکترونیکی کردن پرونده‌ها  و اجرای اصلاح ساختار کارگزاری‌ها و اجرای طرح تطبیق در دستور کار قرار دارد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©