البرز کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان فردیس بیمه اجتماعی می‌شوند

البرز کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان فردیس بیمه اجتماعی می‌شوند

در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان فردیس که در فرمانداری این شهر و به ریاست فرماندار برگزارشد راهکارهای توسعه بیمه اجتماعی بررسی شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه احدی فرماندار فردیس با اشاره به خدمات صندوق و تأثیرات تأمین اجتماعی برای شهرستان از مسؤلین شهرستان خواست تا با اجرای تمامی مصوبات این ستاد‌، در برخورداری مشمولین شهرستان از مزایای تامین اجتماعی برابر اصل 29 قانون اساسی اهتمام داشته باشند.

وی افزود: کشاورزان روستائیان و عشایر برای برخورداری از درمان می‌توانند از دفتر چه درمان بیمه سلامت به صورت رایگان استفاده کنند و برای برخورداری از بازنشستگی‌، ازکارافتادگی و مستمری برای باز‌ماندگان، عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شوند.

فرماندار فردیس در ادامه عنوان کرد: در صورتی که افراد عضو صندوق بیمه اجتماعی شوند در آینده هنگام پیری و یا ازکارافتادگی و یا فوت سرپرست خانوار می‌توانند مثل کارکنان و کارمندان از مزایای قانونی و حقوق خود استفاده کنند.

در این جلسه هادی بشیری؛ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز در تشریح مزایای این صندوق گفت: تمامی کشاورزان شاغل در بخش کشاورزی‌، روستائیان و عشایر، شاغلین فصلی‌، زنان خانه‌دار روستایی و عشایری‌، ساکنان و  رانندگان حمل بار و مسافر بین‌شهری شهر‌های زیر 20 هزار نفر می‌توانند عضو این صندوق شوند و از مزایای بیمه اجتماعی شامل بازنشستگی‌، کارافتادگی کلی‌، مستمری بازماندگان، نقل و انتقال بیمه‌ای و… برخوردار شوند.

بشیری با اشاره به حق بیمه 15 درصدی برای عضویت در صندوق گفت‌: دولت در پرداخت حق بیمه به مشمولین عضویت در صندوق یارانه 10 درصدی پرداخت می‌کند و بیمه شده تنها 5 درصد حق بیمه پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: حق بیمه یکساله برای تمامی مشمولان صندوق در سال 96 از 210 هزار تومان تا 480 هزار تومان قابل پرداخت است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اظهار داشت: برای سهولت دسترسی متقاضیان در شهرستان فردیس یک کارگزاری مستقل ایجاد شده که این کارگزاری برای جلوگیری از تردد روستائیان فرخ آباد به فردیس با همکاری شورای اسلامی و دهیاری این روستا در هفته دو روز در روستای فرخ آباد مستقر خواهد شد و ضمن پاسخگویی به سوالات‌، امورات بیمه‌گری متقاضیان را در روستا انجام خواهد داد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 749
  • 4,128,013
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©