گلستان استفاده از ظرفیت پایگاه‌های بسیج برای توسعه بیمه اجتماعی

گلستان استفاده از ظرفیت پایگاه‌های بسیج برای توسعه بیمه اجتماعی

در جریان دیدار مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گلستان و رئیس سازمان بسیج سازندگی‌، راهکارهای اطلاع‌رسانی گسترده خدمات صندوق بیمه اجتماعی بررسی شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دانیال پولادوند، مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان گلستان در نشست با ملک‌حسینی، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان در گرگان ضمن تشریح شرایط و مزایای عضویت مشمولین حوزه کشاورزی، روستایی و عشایری در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به آمار مستمری بگیران صندوق اشاره کرد وگفت‌: در حال حاضر از مجموع 44 هزار نفر بیمه شده استان قریب به 900 خانوار از مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت بهره‌مند شده‌اند که این می‌تواند در مسیر توانمندسازی اقتصادی خانوارها مؤثر باشد.

وی با اشاره به اقدامات صندوق طی سال‌های گذشته افزود: یکی از موانع توسعه همگانی بیمه اجتماعی عدم شناخت و آگاهی لازم مردم و برخی از مسئولان محلی از شرایط و مزایای عضویت افراد در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر  است. در این راستا اقدامات مناسبی در جهت آموزش دهیاران و شوراهای اسلامی دوره پنجم روستاهای استان صورت گرفته است.

در ادامه ملک حسینی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان نیز فعالیت‌های سازمان را در عرصه‌های محرومیت‌زدایی، بهداشت و سلامت، اشتغال و توانمندسازی عنوان کرد وگفت: بسیج، مرکز حرکت‌های جهادی است و از این رو سازمان می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های پایگاه بسیج روستایی اطلاع‌رسانی گسترده‌ای را در زمینه معرفی خدمات بیمه اجتماعی انجام دهد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 0
  • 4,142,174
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©