معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: پوشش بیمه اجتماعی را به 40 درصد می‌رسانیم

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: پوشش بیمه اجتماعی را به 40 درصد می‌رسانیم

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: هدفگذاری جهت ارتقای پوشش ۲۵.۳ درصدی روستاییان عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستاییان و عشایر به ۴۰ درصد در سال جاری از مهمترین اولویت‌های ماست.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، ید جواد حسینی در کارگروه توانمند‌سازی زنان روستایی که با موضوع بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر ، طرح خودکفایی اقتصاد زنان روستایی برگزار شد با بیان این خبر افزود: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر‌، بهبود زیر ساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایر می‌انجامد و دولت با  رویکرد گسترش بیمه‌های اجتماعی در جهت کاهش فاصله طبقاتی جمعیت روستایی و شهری، کاهش محرومیت و گسترش عدالت اجتماعی گام‌ برداشته است.

وی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف ارائه  خدمات به ساکنین بیش از 50 هزار روستا و منطقه عشایری راه اندازی شده است و 131 هزار خانوار روستایی در  استان خراسان رضوی تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

معاون استاندار تشکیل  کارگروه اجتماعی مسائل روستائیان با محوریت اداره کل امور روستایی و شوراها و با عضویت نمایندگان ادارات کل و دفاتر سیاسی، زنان و خانواده و اجتماعی فرهنگی وصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر را خواستار شد و افزود: مباحث اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و توانمند سازی بانوان در این کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفته تا بتوان گامی در جهت ارتقای روستا و زندگی روستائیان برداشت.

حسینی با اشاره به طرح روستای پاک گفت:روستای پاک روستایی است که عاری از بیسوادی، بیکاری، طلاق و اعتیاد باشد و تمامی خانواده های روستا تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییام و عشایر درآمده باشند."همچنین اعتباری معادل پانصد میلیون ریال به روستاهای پاک اختصاص خواهد یافت"

وی افزود: کارگروه اجتماعی مسائل روستائیان پیگیری روستاهای پاک را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

قربانی مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری نیزضمن تاکید به همکاری همه جانبه کلیه دستگاه های مسئول در توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایراعدام نمود در آینده نزدیک تفاهمنامه همکاری در همین راستا با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایرمنعقد خواهد شدتا بتوانیم از ظرفیت تشکلهای مردم نهاد،دهیاران وشورای اسلامی روستا بهره مند شویم.

کاظمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان هم ضمن تشریح خدمات صندوق و گزارشی از وضعیت پوشش بیمه ای به فعالیتهای صورت گرفته بویژه در دولت تدبیر و امید اشاره و اعلام کرد: نگاه ویژه به مقوله بیمه های اجتماعی و رفاه اجتماعی در دولت منجر به افزایش 36 درصدی بیمه شدگان این صندوق در خراسان رضوی شده است.

وی افزود: امیدواریم با استفاده از ظرفیتهای فرمانداریها بخشداریها و دهیاران که از ارکان اصلی خدمات رسانی و اطلاع رسانی به جامعه هدف روستایی هستند بتوانیم تا پایان سال به پوشش 40درصدی بیمه ای دست یابیم.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©