وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد‌: افزایش ۱۰ درصدی حقوق مستمری بگیران کشاورز، روستایی و عشایر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد‌: افزایش ۱۰ درصدی حقوق مستمری بگیران کشاورز، روستایی و عشایر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۱۰ درصدی دریافتی مستمری بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد.


 

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی ربیعی، با بیان این خبر گفت: موضوع افزایش 10 درصدی مستمری بیمه شدگان، کشاورزان، روستایی و عشایر در حال ابلاغ این موضوع است و در کنار آن تلاش می‌کنیم اعتبار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، براساس نرخ تورم، افزایش پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره وضعیت بیمه کارگران، گفت: خوشبختانه در سال 96 تصمیم گرفتیم 200 هزار نفر از کارگران ساختمانی را که در سه دسته طبقه‌بندی شده‌اند را بیمه کنیم.

ربیعی تصریح کرد: کاری که در طی 4 سال گذشته  انجام دادیم منجر به بیمه شدن نزدیک به یک میلیون نفر یعنی سالانه به طور متوسط 100 هزار نفر شد. مطالعات نشان می‌دهد تعداد کارگران ساختمانی حدود یک تا یک میلیون و صد هزار میلیون نفر باشد که با بیمه شدن 200 هزار نفر از این افراد طی امسال دیگر هیچ کارگر ساختمانی بدون بیمه نخواهیم داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان ساخت:‌ ممکن است هنوز عده‌ای برای بیمه شدن به سازمان فنی و حرفه‌ای مراجعه نکرده باشند که این موضوع می‌تواند خبر خوشی برای آنها باشد. به رغم اینکه با توجه به مصوباتی که برای تامین اعتبار این کار پیش‌بینی شده ما بیش از 700 میلیارد تومان نتوانسته‌ایم جذب کنیم، در حالی که مصارف بیمه کارگران ساختمانی بالغ بر 1600 میلیارد تومان است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 774
  • 4,138,247
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©