مازندران برگزاری جلسه شورای هماهنگی استان با حضور عضو هیات رئیسه صندوق

مازندران برگزاری جلسه شورای هماهنگی استان با حضور عضو هیات رئیسه صندوق

جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با حضور حامد قادر‌مزی، عضو هئیت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران و مسئولان دیگر استان که در این شورا عضو هستند، برگزار شد


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حامد قادر‌مزی، در این جلسه با یادآوری اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در سال 1383 تصویب و در سال 1384 شروع بکار کرد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که هم‌اکنون مجموعه صندوق با آن درگیر است، اختیاری بودن عضویت در آن است. در همین راستا امیدواریم افزایش ۱۰ درصدی حقوق کشاورزان روستاییان و عشایر که چندی است به تصویب رسیده، راهکار مناسبی برای افزایش رغبت آن‌ها به حضور در صندوق باشد.

وی با ابراز نگرانی از کاهش جمعیت روستایی و عشایری گفت: متاستفانه بدلیل بعضی سیاست‌های غلط، روستاهای زیادی تبدیل به شهر شدند که هیچ نشانه‌ای و خدمات رفاهی شهری ندارند. در این راستا باید توجه داشته باشیم که شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که روستاییان بتوانند از شرایط مناسبی برای زندگی بهره ببرند.

همچنین سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان مازندران هم در این جلسه با اشاره به اینکه در استان مازندران 461 هزار نفر جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی‌، کشاورزان روستائیان و عشایر حضور دارند که موفق به عضویت در هیچ صندوق بیمه‌ای نشده‌اند گفت: در حدود 73 هزار نفر تاکنون به عضویت این صندوق درآمده‌اند که این رقم تا پایان سال 94 حدود 61 هزار نفربیمه شده بود که 4 هزار و 500 نفر آن تا پایان همان سال جذب شدند و همچنین در سال 95 تعداد بیمه‌شدگان حدود 66 هزار نفر بود که حدود 5 هزار نفر آنها جذب شدند. در سال 96 نیز تاکنون حدود 7 هزار نفر جذب شدند.

وی در رابطه با تصویب طرح بازنشستگی بیش از موعد هم گفت: تاکنون حدود 2 هزار پرونده بازنشستگی مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین در خبری دیگر در مراسمی  با حضور قادر‌مزی، عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اصغری، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، عباسپور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی یک کارگزاری در شهرستان بابل افتتاح شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,489
  • 3,874,790
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©