همدان همایش کارگزاران استان برگزار شد

همدان همایش کارگزاران استان برگزار شد

همایش کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر کل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی‌، مدیر کل تعهدات قانونی، بازنشستگی و مستمری‌ها و رئیس اداره انفورماتیک صندوق برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این همایش، توصیفیان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته درحوزه حمایت‌های اجتماعی توسط دولت تدبیر و امید، حمایت از اقشار ضعیف جامعه و تحت پوشش قرار دادن این افراد را اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر دانست و گفت: جامعه هدف صندوق نیروهای مولد جامعه هستند که نقش بارزی در تولید کشور بر عهده دارند. ایجاد ارتباط چهره به چهره با روستاییان و عشایر و تکریم ارباب رجوع در ارائه خدمات بیمه‌ای به آن‌ها نقش موثری دارد.

عباس باقری، مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی هم در این همایش به موضوعات مختلفی از جمله نحوه رفع مغایرت فیش‌های بانکی در استان با همکاری کارگزاران، چگونگی نقل و انتقال سوابق از صندوق و پیگیری تدوین دستور‌العمل انتقال سوابق از سایر سازمان‌ها به صندوق ، اهمیت جذب بیمه شده کیفی جهت پایداری صندوق، حضور مستمر در روستاها و اطلاع‌رسانی مستقیم در روستا، برطرف شدن مشکل واریز حق بیمه مددجویان کمیته امداد امام (ره) تا انتهای سال 93 و عدم ثبت نام زنان سرپرست خانوار بهزیستی اشاره کرد.

سوگند سهیلی، مدیرکل تعهدات قانونی، بازنشستگی و مستمری‌ها هم در ادامه این همایش ارتباط مستقیم با کارگزاران و رفع مشکلات آن‌ها را از مهمترین دلایل برگزاری این همایش دانست و با طرح مجموعه فعالیت‌های حوزه تعهدات، از کارگزاران خواست توجه ویژه به بیمه زنان روستایی و عشایر داشته باشند.

سهیلی در ادامه به موضوعاتی از جمله تشریح فرآیند صدور احکام مستمری در واحد تعهدات، نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی پیش از موعد، الکترونیکی کردن پرونده‌ها و تسریع در صدور احکام مستمری، تکریم ارباب رجوع و ارائه پاسخ مناسب به بیمه‌شدگان در خصوص وضعیت پرونده‌ها و وضعیت سنین بازنشستگی در آیین‌نامه جدید صندوق اشاره کرد.

مهدی سماواتی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان همدان هم در گزارشی از وضعیت بیمه اجتماعی در این استان با اشاره به اینکه با حمایت‌های دولت یازدهم توفیق جذب حداکثری بیمه‌شدگان و نرخ پشتیبانی 34 درصدی در استان همدان حاصل شده گفت:77 هزار و 500 نفر بیمه شده در استان حضور دارند که از این تعداد 70 هزار و 298 نفر بیمه شده روستایی، هزار و 700 نفر بیمه شده عشایری، سه هزار و 502 نفر بیمه شده کمیته امداد امام (ره) و دوهزار نفر بیمه شده زنان سرپرست خانوار بهزیستی هستند.

وی افزود: تعداد هزار و 700 خانوار از مزایای مستمری ماهانه فوت و ازکارافتادگی صندوق بهره مند هستند و تعداد هزار و 121 خانوار در اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد در سال 96 مشمول دریافت مستمری ماهانه شده‌اند.

سماواتی در پایان ارائه سهمیه تکلیفی به کارگزاران‌، برگزاری منظم ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هر شهرستان و تطبیق تمامی کارگزاران را از مهمترین اقدامات در سال جاری بر‌شمرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 732
  • 4,127,996
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©