مازندران تاکید معاون سیاسی استانداری بر افزایش پوشش بیمه اجتماعی تا پایان سال

مازندران تاکید معاون سیاسی استانداری بر افزایش پوشش بیمه اجتماعی تا پایان سال

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با تاکید بر ضرورت تلاش برای افزایش تعداد افراد تحت پوشش بیمه اجتماعی به فرمانداران شهرستان‌های این استان دستورالعملی تحت عنوان سهمیه تکلیفی ابلاغ کرد و از آن‌ها خواست تا به گونه‌ای عمل کنند که تا پایان سال، بخش عمده‌ای از جامعه هدف، تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار بگیرد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، یونسی در جلسه سیاست‌گذاری بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سطح استان مازندران تاکید کرد: فرمانداران و بخشداران باید زمینه‌ای ایجاد کنند تا همه سقفی که برای مازندران در بیمه روستاییان و عشایر در نظر گرفته شده تکمیل و حتی میزان درخواست‌ها افزایش یابد.

وی افزود: هم‌اکنون فرصت بسیاری خوبی برای جذب روستائیان فاقد پوشش بیمه‌ای وجود دارد و به همین دلیل لازم است از این ظرفیت نیز به نحو مناسبی بهره‌برداری شود؛ باید تلاش کنیم که مازندران در توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آمار مناسبی از خود ارائه دهد.

یونسی با اشاره به این‌که 461 هزار سرپرست خانوار استان تحت پوشش این صندوق قرار دارند، عنوان داشت: درصد پوشش بیمه‌ای صندوق روستاییان و عشایر در کشور 25 درصد و در مازندران 15 درصد است که از این حیث رقم پایینی است و نیازمند برنامه‌ای عملیاتی و میدانی برای ارتقا آن هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان این‌که امنیت اجتماعی روستاییان بویژه روستاییان سالمند برای ما بسیار مهم است و این امنیت از حیث بیمه‌ای باید افزایش یابد، گفت: دسترسی به روستاها در مازندران نسبت به دیگر نقاط روستایی کشور سهل‌تر است و با توجه به اقداماتی که اخیرا بطور جدی در این صندوق در دستور کار قرار گرفته است، همه مدیران مسئول برای تغییر اوضاع در این بخش باید پای کار بیایند.

وی با تاکید بر این که پیگیری برای تحقق اجرای بیمه روستاییان و عشایر باید بیشتر باشد و از ظرفیت رسانه‌ها و رسانه ملی در این راستا استفاده شود تا جایگاه مازندران به رتبه های بالای کشور ارتقا یابد، تصریح کرد: باید توسعه پوشش بیمه‌ای روستایی و عشایری به طور جدی در دستور کار فرمانداران و بخشداران قرار گیرد و در این مسیر از ظرفیت بخشداران، شوراهای اسلامی و دهیاران بهره‌گیری شود.

یونسی افزود‌: فرمانداران باید نسبت به تشکیل جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان هر ماه یکبار  با هماهنگی صندوق استان اقدام و سطح جلسات را با حضور خود و روسای ادارات شهرستانی انجام دهند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©