اردبیل اعطای احکام بازنشستگی پیش از موعد در روستای پیراقوم

اردبیل اعطای احکام بازنشستگی پیش از موعد در روستای پیراقوم

اولین احکام بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در روستای پیراقوم اردبیل اعطا شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این مراسم که با حضور بیش از 200 نفر از اهالی روستای پیراقوم اردبیل و جمعی از مسولان استان در محل کارگزاری 53004 شرت تعاونی تولید پیراقوم برگزار شد علاوه بر اعطای چهار حکم بازنشستگی پیش از موعد، چند حکم مستمری بازماندگان نیز به هشت خانواده اعطا شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل در این مراسم از برقراری حکم بازنشستگی پیش از موعد حدود هزار نفر در آینده نزدیک خبر داد و با  بیان اینکه شرط بازنشستگی در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان 65 سال سن و 15 سال سابقه بیمه‌پردازی است، اضافه کرد: با مصوبه اخیر مجلس و تلاش دولت تدبیر و امید افراد بالای 70 سال که عضو صندوق هستند و سابقه 10 سال بیمه‌پردازی دارند مشمول طرح بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند و در استان اردبیل نیز در حال حاضر حدود هزار نفر مشمول این طرح هستند که پرونده افرادی که تقاضای بازنشستگی کرده‌اند، در حال بررسی است تا در آینده نزدیک حکم آن‌ها برقرار و صادر شود.

وی مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را مستمری بازماندگان، ازکارافتادگی و بازنشستگی عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر بیش از هزار خانواده در استان اردبیل مستمری بازماندگان و از کارافتادگی دریافت می‌کنند.

عبداللهی با اشاره به نامگذاری سالجاری از سوی رهبر معظم انقلاب به سال اقتصادی مقاومتی، تولید و اشتغال تصریح کرد: روستاها کانون تلاش، تولید و اشتغال هستند و روستا ئیان جهادگران عرصه تولید هستند که خالصانه و با سخت‌کوشی در  راستای استقلال اقتصادی کشور تلاش می‌کنند و باید نقش روستاها در توسعه پایدار کشور و گفتمان توسعه و رفاه اجتماعی جامعه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به اینکه در استان اردبیل در حال حاضر 46 هزار و 450 نفر عضو صندوق هستند افزود: استان اردبیل با پوشش 36 درصد در جایگاه هشتم کشور قرار دارد و تلاش بر این است تا اواخر سالجاری این رتبه ارتقاء پیدا کند.

وی ضمن تقدیر از مسئولا‌ن استانی و بخصوص استاندار اردبیل در حمایت از صندوق بیمه اجتماعی روستائیان گفت: از اعضای شوراها، دهیاران و مسئولان استانی انتظار می‌رود صندوق را در تحقق اهداف و ماموریت خود و نیز ارائه خدمات مطلوب و گسترش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در جامعه هدف بیش از پیش یاری کنند.

معاون فرماندار اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش کشاوزری گفت: استان اردبیل یکی از قطب‌های کشاورزی در کشور محسوب می‌شود و نقش این بخش در توسعه کشور بر هیچ کس پوشیده نیست.

دکتر وطندوست با تاکید بر اینکه روستائیان و کشاورزان با تلاش جهادی خود همواره در شتاب دادن به فرایند توسعه کشور در خط مقدم بوده‌اند، اضافه کرد: امروز، روستاهای ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند توجه جدی هستند.

 وی فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را در دولت تدبیر و امید در استان اردبیل بسیار چشمگیر توصیف کرد و گفت: امروز بسیار خرسندیم که شاهد اعظای حکم بازنشستگی به روستائیان هستیم و فرمانداری اردبیل آمادگی خود را برای حمایت بیش از پیش از صندوق بیمه روستائیان جهت گسترش چتر خدمات خود در جامعه هدف اعلام می‌دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل  نیز در مراسم اعطای حکم بازنشستگی پیش از موعد در روستای پیراقوم اردبیل با اشاره به اینکه تکریم قشر روستایی یکی از مهمترین وظایف بخش دولتی است، اضافه کرد: قشر روستایی، قشر زحمتکش جامعه محسوب می‌شود و بهره‌مندی روستائیان از امکانات رفاهی و خدمات بیمه‌ای از برنامه‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت تدبیر و امید است.

رحیمی، فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در سالهای اخیر را ستود و گفت: شورای هماهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، همیشه در کنار صندوق بیمه روستائیان بوده و برای تداوم همکاری با صندوق بیمه روستائیان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,164
  • 4,191,045
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©