خراسان رضوی جلسه بررسی راهکارهای ارتقای پوشش بیمه‌ای برگزار شد

خراسان رضوی جلسه بررسی راهکارهای ارتقای پوشش بیمه‌ای برگزار شد

جلسه بررسی راهکارهای ارتقای پوشش بیمه روستایی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی‌، مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی، مدیرکل دفتر بانوان و خانواده، مدیرکل دفتر امور روستایی، قائم‌مقام صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مدیر بیمه اجتماعی استان  خراسان رضوی برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه، سید جواد حسینی، معاون سیاسی‌، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر‌، بهبود زیر ساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایر می‌انجامد و دولت با رویکرد گسترش بیمه‌های اجتماعی در جهت کاهش فاصله طبقاتی جمعیت روستایی و شهری، کاهش محرومیت و گسترش عدالت اجتماعی گام‌ برداشته است.

حسینی افزود: امسال صد روستای استان در طرح رسیدن به روستای پاک قرار دارند و پوشش صد‌درصدی بیمه روستایی اعضای روستا یکی از معیارهای روستای پاک است که در  دفتر سیاسی‌، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی‌، دفتر امور بانوان و خانواده و دفتر امور روستایی استانداری درحال پیگیری است که امیدواریم تا پایان سال پوشش حد‌اکثری بیمه روستایی را در روستاهای مذکور شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: روستای پاک روستایی است عاری از بیسوادی، بیکاری، طلاق و اعتیاد و تمامی خانواده‌های روستا تحت پوشش بیمه  اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآمده باشند. بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است و یکی از معیارهای مهم در طرح روستای پاک قرار گرفته است لذا با توجه به ضرورت اطلاع‌رسانی می‌بایست از افراد مرجع در حوزه روستا ازجمله فرمانداران‌، بخشداران، دهیاران استفاده ویژه‌ای شود تا با اطلاع‌رسانی کامل و دقیق خدمات صندوق به جامعه هدف معرفی شود.

معاون استاندار خراسان رضوی در ادامه دستور تشکیل هسته‌ای با موضوع ستاد راهبردی استان را داد و خواستار تشکیل ستاد در سطح فرمانداری‌ها شد و اعلام کرد: باید ساختاری در روستا اعم از اعضای شورا‌، دهیار‌، روحانی و ریش‌سفیدان روستا جهت محقق شدن طرح روستای پاک تشکیل شود.

در این جلسه صمدالله فیروزی، قائم مقام مدیر عامل و معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق با بیان اینکه تمام اقشار مرتبط با جامعه روستایی و عشایر می‌بایست از خدمات صندوق که یکی از موهبت‌های بزرگ نظام محسوب می‌شود بهرمند شوند گفت: مطابق قانون ساختار نظام جامع رفاه که صندوق بیمه روستاییان و عشایر مولود این قانون است بهره‌مندی از رفاه همگانی حق آحاد مردم جامعه است.

وی افزود: استان خراسان رضوی اولین استان به لحاظ مشمولین بیمه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است که از حیث ضریب پوشش بیمه‌ای رتبه 16 کشوری را به خود اختصاص داده است.

فیروزی با اشاره به پرداخت 30% حق بیمه در تامین اجتماعی گفت: حق بیمه در این صندوق معادل 15% سطح درآمدی ماهانه است که ارزانترین نرخ حق بیمه در بین صندوق‌های بیمه‌ای در کل کشور است.

وی خاطر نشان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف ارائه خدمات به ساکنین بیش از50 هزار روستا و منطقه عشایری در کشور راه‌اندازی شده است و در این راستا ما روستاییان را تشویق به ماندن در روستا می‌کنیم.

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©