مازندران دستور جذب حداکثری در جلسه ستاد راهبردی شهرستان نوشهر

مازندران دستور جذب حداکثری در جلسه ستاد راهبردی شهرستان نوشهر

معاون فرماندار نوشهر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را یک حرکت بزرگ در راستای زیر پوشش قرار گرفتن جامعه روستایی از چتر بیمه‌ای دانست و اظهار کرد: این بیمه فواید بسیار زیادی دارد که بازنشستگی تنها یکی از آن‌هاست؛ آن‌هم نوعی از بازنشستگی که نیاز به سه دهه انتظار ندارد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، همپا، در جلسه ستاد راهبردی  بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این شهرستان که در محل فرمانداری نوشهر برگزار شد، با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه بیمه اجتماعی یکی از برنامه‌های خوب نظام و دولت است، اظهار کرد: با این بیمه بخشی از آلام جامعه کم و افراد بدون فرایندهای سخت بازنشسته می‌شوند.

وی افزود: دولت برای بالا بردن توان مالی بیمه‌گذار و بکارگیری بیشتر از ظرفیت‌های روستا، دو سوم از هزینه بیمه روستایی را تامین می‌کند و این یکی از محاسن بیمه اجتماعی است.

معاون فرماندار نوشهر با تاکید بر اینکه این بیمه را باید جزء برنامه‌های فقر‌زدایی خودمان ببینیم، ابراز کرد: بیمه روستایی فرصت طلایی برای روستاییان است که باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

وی با بیان اینکه سهمیه شهرستان نوشهر تا پایان امسال هشت هزار نفر است‌، افزود: باید بررسی شود که این مقدار سهمیه برای شهرستان، تاکنون چقدر محقق شد و البته امیدواریم این مقدار سهمیه تا سقف 8 هزار نفر نیز برسد. تنها شش ماه تا پایان سال وقت داریم و باید برای سقف تعیین شده به عنوان سهمیه شهرستان نوشهر تدبیری شود تا محقق شود.

همپا تاکید کرد: باید فواید بیمه عشایری و روستایی بیش از گذشته برای مردم تبیین و شفاف‌سازی شود تا استقبال مردم افزایش یابد.

وی با بیان اینکه مازندران با بیش از سه میلیون جمعیت تنها 60 هزار بیمه شده عشایری و روستایی دارد، تصریح کرد: دو سوم هزینه حق بیمه عشایری و روستایی را دولت پرداخت می‌کند و این به منظور بالا بردن توان بیمه‌گذاران است.

معاون فرماندار نوشهر اظهار کرد: امکانات محلی هم در امتداد ظرفیت و وسعت بخشی به کار گرفته می‌شود و بنابراین بیمه اجتماعی را باید جزو برنامه‌های فقرزدایی باشد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 631
  • 3,888,886
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©