آذربایجان شرقی 47 درصد مشمولان بیمه شده‌اند

آذربایجان شرقی 47 درصد مشمولان بیمه شده‌اند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان شرقی گفت: در این استان 169هزار نفر واجد شرایط از میان کشاورزان، روستائیان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت به عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر درآمده‌اند که معادل 47 درصد مشمولان است.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمد نظری با بیان اینکه شهرستان بستان‌آباد در این زمینه رتبه اول را در میان شهرستان‌های 21 گانه استان دارد، افزود: از میان 27 هزار نفر سهمیه ابلاغی برای جذب توسط 4 کارگزاری، 18 هزار و 480 نفر بیمه شده اصلی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر نام‌نویسی کرده‌اند که 68 درصد واجدین شرایط در این شهرستان است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گفت: در زمان حاضر مردان و زنان بین 18 تا 50 سال به صورت اختیاری و با پرداخت 5 درصد سهمیه حق بیمه می‌توانند در این صندوق عضو شوند تا از کمک 10 درصدی دولت به منظور برخورداری از مزایای بازنشستگی و از کار افتادگی و فوت استفاده کنند.

نظری تعداد احکام صادره از بابت مستمری های فوتی و از کار افتادگی استان را 5 هزار و 400 مورد اعلام کرد و افزود: 280 خانوار در شهرستان بستان‌آباد مستمری‌بگیر صندوق هستند.

وی افزود: 4 هزار پرونده بازنشستگی پیش از موعد با سابقه پرداخت 10 سال حق بیمه و با سن 70 سالگی در استان تشکیل شده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©