آذربایجان غربی فرماندار: باید حداکثر ظرفیت قانونی برای حمایت از روستائیان فراهم شود

آذربایجان غربی فرماندار: باید حداکثر ظرفیت قانونی برای حمایت از روستائیان فراهم شود

فرماندار سردشت در جریان جلسه شورای راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایرسردشت گفت: اجرا شدن بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از بزرگترین و افتخارآمیزترین پروژه‌های دولت در خصوص استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش محرومیت‌ها است.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، نژاد جهانی فرماندار سردشت در جلسه شورای راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایرسردشت که با محوریت توسعه بیمه همگانی برگزار شد مراجعات مردم و صحبت‌های آنان را نشان از محرومیت و مظلومیت خانوارهای روستایی دانست و تاکید کرد که باید از حداکثر ظرفیت‌های قانونی در جهت رفع مشکلات و کمک به این اقشار تولید‌کننده نهایت استفاده شود.

نژاد‌جهانی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد از جمعیت شهرستان در روستاها زندگی می‌کنند که می‌توانند از مزایایی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بهره‌مند شوند گفت: اجرا شدن بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر یکی از بزرگترین و افتخارآمیزترین پروژه‌های دولت در خصوص استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش محرومیت‌ها است.

وی با بیان اینکه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از آنجا که بنگاه اقتصادی نیست و رسالتی اجتماعی دارد از نظر ماهیت با سایر بیمه‌ها متفاوت است اضافه کرد: توسعه این بیمه طرحی بسیار مهم و اثرگذار در جلوگیری از پایداری فقر‌، مهاجرت و امنیت شغلی در جوامع روستایی است.

یونس معزز مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان نیز در این جلسه گفت: امسال سردشت از نظر جذب افراد مشمول بیمه، رتبه اول استانی را به خود اختصاص داده که نشان از دلسوزی و تلاش مسئولان شهرستانی و آینده نگری مردم دارد.

وی با اشاره به آمار بیمه‌شدگان در شهرستان سردشت، اظهار کرد: سه هزار و پانصد نفر از اهالی روستاها و عشایر سردشت توسط این صندوق بیمه شده‌اند که برای 20 نفر از آنها حکم مستمری صادر شده است.

معزز همچنین با بیان اینکه اجرایی شدن تفاهم‌نامه بیمه کولبران نیازمند دریافت لیست آنها از استانداری است، گفت: در شرایط حاضر کولبران همانند سایر اعضای این بیمه می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند اما برای اجرایی‌شدن تفاهم نامه‌ای که با استانداری به امضا رسیده است نیازمند تحویل گرفتن لیست کولبران هستیم.

معزز از اجرایی شدن پوشش بیمه اجتماعی قالیبافان و فرشبافان خبر داد و افزود: این تفاهم‌نامه بین صندوق بیمه و اتحادیه سراسری تعاونی فرشباف شهری و روستایی کشور منعقد شده است که متقاضیان در رده سنی 18 تا 50 سال با مراجعه به کارگزاران صندوق بیمه و تاییدیه اتحادیه، تحت پوشش قرار گرفته و تنها یک سوم سهم حق بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی هدف از فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها، کاهش اختلافات طبقاتی و بالا بردن سطح زندگی روستاییان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی و همچنین بازتوزیع عادلانه درآمد عنوان کرد.

معزز پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده، و دریافت مستمری پیری پس از 15 سال پرداخت حق بیمه و داشتن 65 سال سن را از ویژگی های صندوق دانست که افراد ساکن در روستاها و عشایر، کشاورزان غیربومی ساکن در روستا، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری و همچنین شاغلان فصلی و ساکنان در روستا و شهرهای زیر20 هزار نفر می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©