آذربایجان غربی برگزاری جلسه آموزشی مسئولان تعاونی تولید‌کنندگان فرش دستباف شمال استان

آذربایجان غربی برگزاری جلسه آموزشی مسئولان تعاونی تولید‌کنندگان فرش دستباف شمال استان

جلسه آموزشی اتحادیه تولیدکنندگان فرش دسباف شمال استان آذربایجان غربی در شهرستان خوی و با حضور مسئولان صنعت و معدن و تجارت استان جهت اجرای تفاهم‌نامه بیمه قالیبافان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مدیر صندوق بیمه اجتماعی آذربایجان غربی در  این نشست با اشاره به امضای تفاهمنامه مشترک بین این صندوق و اتحادیه قالیبافان کشور برای پوشش بیمه‌ای در بخش صنایع دستی گفت: تمامی قالیبافان، جاجیم‌بافان و افرادی که در سایر حرفه‌های صنایع‌دستی مربوط به فرش، قالی، جاجیم و … مشغول به فعالیت‌اند می‌توانند با مراجعه به کارگزاران بیمه در سراسر استان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی افزود: قالیبافان در محدوده سنی 18 تا 50 سال می‌توانند سالیانه با پرداخت یک سوم سهم حق بیمه از مزایای مستمری پیری، و از کار افتادگی و مستمری بازماندگان صندوق بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی در این جلسه گفت: سالیانه 400هزارمترمربع فرش دستباف از جمله فرش‌های نفیس چون ریزماهی خوی و افشار تکاب در آذربایجان غربی تولید و به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه می‌شود و ارومیه، خوی و تکاب قطبهای تولید فرش دستباف هستند و  5 و 4 دهم درصد تولید فرش کشور را به خود اختصاص داده اند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©