مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هزینه رفاهی هر ایرانی در سال 3 میلیون تومان است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هزینه رفاهی هر ایرانی در سال 3 میلیون تومان است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با تاکید بر اینکه 200 هزار میلیارد تومان هزینه رفاهی در کشور می‌شود گفت: این رقم به طور متوسط سالانه برای هر نفر 3 میلیون تومان است البته به عده‌ای این میزان هم نمی‌رسد و باید کاری کنیم که کارکردهای رفاهی عادلانه و همگانی شود.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدرضا واعظ مهدوی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، درباره شناخت خود از صندوق گفت: از ابتدا به نوعی در جریان شکل‌گیری این صندوق بوده‌ام؛ این صندوق سرآمد قانون جامع نظام تأمین اجتماعی است و اهداف انقلاب را در قالب توسعه اجتماعی ملی دنبال می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بر اساس گزارشات بین‌المللی شاخص توسعه انسانی در سال‌های 1962 تا 1972 چهار هزارم رشد کرده است گفت: این نشان می‌دهد قضاوت بین‌المللی روی عملکرد ما است و ایرانیان به دو برابر میانگین شاخص رشد توسعه انسانی دست یافته‌اند پس نحوه سیاست‌گذاری در عرصه اجتماعی تعیین‌کننده است و باید ثمرات توسعه اجتماعی به گروه‌های فقیر برسد و بهره‌مندی همگانی داشته باشیم.

واعظ مهدوی با تأکید بر اینکه نظام اجتماعی باید بهره‌مندی همگانی را ایجاد کند، گفت: صندوق بیمه اجتماعی وظیفه دارد قشر روستایی را که مولدترین قشر است از حداقل‌های پایه برخوردار کند. ما برای زندگی هر فرد هزینه‌های زیادی می‌دهیم به طوری که هر فرد در تهران سالانه 2 میلیون تومان هزینه دارد اما برای فرد روستایی که نه آسفالتی دارد و نه سینما و تئاتری باید کاری کنیم که سهم کارفرما بیشتر شود چون این حق روستاییان است.

وی گفت: باید با بیمه درمان و سایر خدمات کاری کنیم ماندن در روستا صرف داشته باشد در غیر این صورت با حاشیه‌نشینی، آسیب‌ها و مهاجرت مواجه خواهیم شد که هزینه زیادی دارد.

واعظ مهدوی با تأکید بر اینکه برخورداری از رفاه باید برای همه تأمین شود، گفت: سطح پایه را باید برای همگان فراهم کنیم و سطوح بالاتر را به صورت مشارکت بیشتر بیمه‌شدگان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: کارکردهای رفاهی پس از انقلاب خوب بوده اما باید هر چه بیشتر عادلانه و همگانی شود، روستاییان گروه خاموشی هستند که مشکلاتشان دیده نمی‌شود و باید بلندگوی آنها شویم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©