مازندران باید برای پوشش کامل بیمه‌ای بابل تلاش کرد

مازندران باید برای پوشش کامل بیمه‌ای بابل تلاش کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه بابل با اعلام آمادگی برای بیمه شدن کشاورزان و روستائیان شهرستان تصریح کرد: بخشداری‌ها، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا و کارگزار بخش از طریق ده‌گردشی باید نسبت به شناسایی افراد فاقد پوشش بیمه‌ای اقدام کنند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، ولی زاده در جلسه ستاد راهبردی شهرستان بابل که به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای بیمه شدن کشاورزان و روستائیان این شهرستان برگزار شد با بیان این مطلب تصریح کرد: باید به گونه‌ای عمل شود که افراد واجد شرایط عضویت در صندوق برای نامنویسی و بیمه شدن راهنمایی شوند.

وی افزود: تمامی شوراهای اسلامی بخش که فاقد پوشش بیمه هستند عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌شوند تا آنان هم بتوانند در آینده از مزایای بیمه‌های اجتماعی برخوردار شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان مازندران هم در این جلسه تصریح کرد: عضویت کشاورزان و روستائیان در صندوق بیمه اجتماعی باعث می‌شود زمانی که معیشت آن‌ها به علت کهولت سن و پیری‌، از کارافتادگی و یا فوت سرپرست خانوار‌، با خطر مواجه شد بتوانند همانند کارگران و کارمندان با حفظ کرامت و منزلت انسانی از حقوق و مزایای قانونی برخوردار شوند‌.

ابراهیمی ادامه داد: روستائیان و کشاورزان بالای  18 سال و سقف 50 سال سن  اعم از زن یا مرد‌، سرپرست خانوار یا غیر سرپرست خانوار می‌توانند با تأیید شورای اسلامی روستا یا جهاد کشاورزی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عضو شوند و از مزایای بیمه‌های اجتماعی شامل بازنشستگی‌، ازکارافتادگی‌، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای برخوردار شوند‌.

وی افزود‌: با همکاری صندوق‌، بخشداری‌ها‌، جهادکشاورزی‌، شهرداری‌، شوراهای اسلامی شهر و روستا‌، دهیاران، کارگزاران و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌بایست نسبت به اطلاع‌رسانی و شناسایی مشمولین عضویت اقدام کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 769
  • 4,138,242
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©