خراسان رضوی شورای هماهنگی بیمه اجتماعی شهرستان خواف برگزار شد

خراسان رضوی شورای هماهنگی بیمه اجتماعی شهرستان خواف برگزار شد

شورای هماهنگی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان‌، روستائیان و عشایر شهرستان خواف به ریاست فرماندار و با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان خراسان رضوی در محل فرمانداری خواف برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه فرماندار خواف توجه به قشر کشاورزان‌، عشایر و روستائیان را امری راهبردی خواند و با تاکید بر اهمیت وظایف دهیاران در قبال روستائیان بعنوان پل ارتباطی میان مردم و دستگاه‌های اجرائی حساسیت بیشتر آنان را خواستار شد.

وی حمایت از روستائیان و عشایر را از اولویت‌های اساسی دولت برشمرد و افزود: دولت یازدهم و دوازدهم علی رغم تنگناهای مالی‌، درآمد جامعه هدف نهاد‌های حمایتی را سه برابر کرد که خود نشانه بارز حمایت و توجه خاص دولت به  اقشار و افراد کم درآمد و ضعیف جامعه است.

پهلوان‌نژاد برگزاری جلسات مستمر با محوریت بخشداری‌ها در سطح روستاها را به عنوان عاملی جهت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به روستائیان عنوان و خاطر نشان کرد: همراه داشتن نمونه فرم و نحوه تکمیل فرم به صورت مستقیم با مردم و شناسایی افراد متقاضی توسط دهیاران می‌تواند در این جهت  مسمر‌ثمر باشد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان خراسان رضوی نیز در این جلسه با تشریح شرایط مشمولین و تعهدات بلند مدت صندوق  از جمله از‌کار‌افتادگی کلی‌، مستمری بازماندگان و مستمری پیری یا بازنشسگی را از مهمترین مزایای صندوق خواند و اضافه کرد: تمامی افراد بالای 18 تا 50 سال ساکن روستاها و شهر‌های زیر بیست هزار نفر و کشاورزان غیر ساکن روستاها می‌توانند عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شوند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون این شورا در شهرستان‌های تربت حیدریه‌، بردسکن، خوشاب و مشهد برگزار شده است افزود: شورای هماهنگی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سطح بخش و دهستان ها نیز برگزار خواهد شد.

علاوه بر این، دیدار با مولانا مطهری، رئیس حوزه علمیه احناف خواف و مولانا احراری امام جمعه اهل سنت شهرستان خواف از دیگر برنامه‌های مدیر صندوق استان و کارگزاران شهرستان خواف بود.

در جریان این دیدار، کاظمی با بیان اهداف و ماموریت‌های صندوق و تاکید حوزه علمیه مکی زاهدان خواستار همکاری در اطلاع‌رسانی به جامعه هدف از طریق امام جمعه اهل سنت شد.

مولانا مطهری و مولانا احراری نیز ضمن استقبال از فرصت فراهم شده توسط دولت، آمادگی خود و مجموعه ائمه جمعه اهل سنت و حوزه علمیه را در جهت ترغیب و اطلاع‌‌رسانی در مراسم‌ها و اجتماعات مردمی اعلام کردند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,545
  • 3,868,258
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©