قزوین بیمه زنان خانه‌دار دغدغه مالی بانوان را در پیری از بین می‌برد

قزوین بیمه زنان خانه‌دار دغدغه مالی بانوان را در پیری از بین می‌برد

مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: دولت با دوراندیشی این فرصت را در اختیار زنان قرار داده تا بتوانند از امکان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بهره ببرند.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، معصومه مرادیان در جریان جلسه اهدای احکام بازنشستگی زنان عضو صندوق تامین اجتماعی که در استانداری تشکیل شد با بیان این مطلب تصریح کرد: حالا که دولت دو برابر حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی را پرداخت می‌کند زنان هم باید همت کنند و خود را از این مزایا بهره‌مند کنند.

وی خطاب به زنان بازنشسته تصریح کرد: شما باید مروج این مزایا به دیگر زنان جامعه باشید و من نیز به عنوان مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان به جد پیگیر آگاهی‌رساندن به بانوانی که از این مزایا بی‌خبرند خواهم بود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان قزوین هم در این نشست خاطرنشان کرد: در مرحله اول از حدود ۲۰۰ خانوار تقاضای بازنشستگی داشتیم که میان آن‌ها ۹ درخواست از سوی زنان سرپرست خانواده و به نوعی خانم خانه‌دار بود.

سعید رضایی گفت: با توجه به اینکه بیمه‌های اجتماعی در اولویت پنجم و ششم طبقه‌بندی شده، کسانی که از ده سال گذشته شروع به بیمه‌پردازی کردند، امروز مثل سایر اقشار جامعه به مرحله بازنشستگی رسیدند.

وی تصریح کرد: ۵ درصد حق بیمه‌ای این صندوق از سوی افراد و ۱۰ درصد آن از سوی دولت پرداخت شده و در واقع دولت کارفرمای بیمه‌شدگان محسوب می‌شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 13
  • 4,142,187
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©