قدردانی از مدیرعامل صندوق در جشنواره خیرین مدرسه ساز

قدردانی از مدیرعامل صندوق در جشنواره خیرین مدرسه ساز

در سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان قصر قند استان سیستان و بلوچستان، از خدمات محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قدردانی شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، در این مراسم که با حضور خیرین مدرسه ساز کشور و جمع کثیری از مقامات استانی و محلی برگزار شد، از خدمات محمد رضا واعظ مهدوی برای تاسیس 20 باب مدرسه از مدارس آینده‌نگر تجلیل و قدردانی و به وی لقب شهروند افتخاری قصرقند اعطا شد.

در این مراسم، واعظ مهدوی در سخنانی گفت: وقتی صحبت از کار خیر پیش می آید مردم دست از پا نمی شناسند و برای کمک به هم نوعان خود پیش قدم می شوند. معلمان و آموزگاران شهر قصر قند گام های بزرگی در این راه برداشته اند و اقدام به ساخت یا تعمیر کلاس های درس کرده اند.

وی افزود: در شهر قصرقند جمعیت بیمه شده کمتر از 8 درصد است و این یعنی شما از امکانی که دولت فراهم کرده است خود را محروم می کنید. ما تلاش می کنیم با استفاده از سرمایه بیمه های شما که در اختیار ما قرار داده اید به افزایش اشتغال و تولید محصول کمک کنیم. بنابراین هر چه افراد بیشتری در این منطقه به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در آیند، ما بیشتر می توانیم در این منطقه سرمایه گذاری انجام دهیم.

واعظ مهدوی در مورد ویژگی های مدارس آینده نگر گفت: این طرح از سال 95 آغاز شد و با استفاده از الگوی خانه های بومی استان و با تائید وزارت آموزش و پرورش طراحی شد که ضمن استفاده از مصالح مقاوم، دارای نمایی محلی است. مجموع هزینه های ساخت این واحد های آموزشی کوچک در حاشیه شهرها نیز توسط خیرین از سراسر کشور تامین می شود.

این خیر مدرسه ساز با اعلام اینکه این مدارس برای دو گروه طراحی شده اند، افزود: مدارسی که با شماره زوج ساخته می شوند مخصوص کودکان بی شناسنامه یا بازمانده از تحصیل هستند که معمولا در حاشیه شهرها زندگی می کنند. گروه دیگر مدارس که باشماره های فرد نام گذاری می شوند ویژه روستاهای دور افتاده یا کم جمعیت است که برای حضور در مدارس شهرها یا روستاهای بزرگ بدلیل بعد مسافت یا فقر دچار مشکل هستند.

وی گفت: خیرین مدرسه ساز در طرح مدارس آینده نگر هزینه ساخت مدارس یک یا دو کلاسه را تامین می کنند. برخی نیز هزینه غذا و البسه این دانش آموزان را تقبل کرده اند و امیدواریم بتوانیم در سال های آینده بورس تحصیلی برای ادامه تحصیل این دانش آموزان در مقاطع بالاتر از دبستان یا حرفه آموزی آنان را فراهم آوریم.

در سفر مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر 2 باب مدرسه از مجموعه مدارس آینده نگر افتتاح شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,919
  • 4,125,047
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©