برای ماندگاری روستاییان ، در روستاهها الگوی اجتماعی و الگوی شغلی ایجاد کنیم

برای ماندگاری روستاییان ، در روستاهها الگوی اجتماعی و الگوی شغلی ایجاد کنیم

جلسه شورای هماهنگی دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به ریاست دکتر واعظ مهدوی مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر کشور در زاهدان برگزار شد.


  به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه جهاندیده مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان با اشاره به گستردگی وزارتخانه متبوع بعنوان بزرگترین وزارتخانه اجتماعی کشور به نقش مهم این دستگاههای زیر مجموعه در کاهش آسیبهای اجتماعی ، اعلام نمود با توجه به رشد مطلوب صندوق در اطلاع رسانی و جذب بیمه شدگان ، آن مجموعه آمادگی دارد در راستای سیاست توانمند سازی و توسعه اشتغال پایدار از ظرفیت بسیار خوب صندوق در استان استفاده نموده و میبایست سیستم عدم تمرکز در استان اجرایی و با ایجاد نمایندگی صندوق در شهرستانها بتوانیم بهتر به جامعه هدف خدمت نماییم .

   محمدرضا واعظ مهدوی نیز در این جلسه از وزارت متبوع بعنوان متولی رفاه اجتماعی در کشور یاد نمود و هدف اصلی در این مجموعه رسیدن به مفهوم تامین اجتماعی و امنیت اجتماعی است که می بایست با همکاری یکدیگر عملیاتی گردد . ایشان سپس به نظام تامین اجتماعی چند لایه کشور با تمرکز بر توانمند سازی اقشار کم درآمد اشاره که دارای سه لایه مساعدتهای اجتماعی ، بیمه های پایه و بیمه های تکمیلی می شود که ویژگی این برنامه متمرکز کردن برنامه های حمایتی بخصوص برای اقشار آسیب پذیر است که در این الگوی جدید افراد به تناسب وضع شغلی ، درآمدی و توانایی های فردی از طریق دو راهبرد اساسی بیمه ای و حمایتی قرار می گیرند و ما وظیفه داریم در این فرآیند با یکدیگر همکاری مشترک داشته باشیم . ایشان تاکید نمودند بیمه رابطه تنگاتنگی با شغل دارد لذا افراد باید درآمد داشته باشند تا بتوانند حق بیمه خود را پرداخت نمایند . در این استان هدف وزارت رفاه در پوشش همگانی بیمه های اجتماعی است و می بایست در هر خانواده حداقل یک نفر بیمه اجتماعی شده باشد و برای ماندگاری روستاییان باید الگوههای اجتماعی و شغلی ایجاد کنیم و صندوق آمادگی دارد از طرحهای جدید اشتغالزا که توسط بیمه شدگان ارائه می شود حمایت نماید و رویکرد بیمه اجتماعی تامین حداقل های رفاه اجتماعی است که باید حول محور توانمند سازی افراد برنامه ریزی داشته باشیم و در این مسیر باید هم نوایی و همگرایی خود را افزایش دهیم .  

   در ابتدای جلسه شاقوزایی مدیر صندوق استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیمه اجتماعی در استان به تنگناههای موجود اشاره و از پرداخت تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایر بعنوان یک فرصت یاد نمود و خواستار پیگیری موضوع ادغام تسهیلات توام با بیمه اجتماعی شده که میتواند نقش مهمی در تثبیت اشتغال روستایی داشته باشد .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,102
  • 3,886,577
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©