با دستور مدیرعامل صندوق انجام گرفت اعزام تیم مشاوران بهداشت روان کودک به مناطق زلزله زده کرمانشاه

با دستور مدیرعامل صندوق انجام گرفت اعزام تیم مشاوران بهداشت روان کودک به مناطق زلزله زده کرمانشاه

یک تیم 12 نفره از متخصصان بهداشت وسلامت روان کودکان از سوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف مشاوره و رفع اضطراب فراگیر کودکان روستائی و عشایری عازم روستاهای شهرستان سرپل ذهاب ومناطق زلزله زده شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با دستور مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان وعشایر وبا هماهنگی صورت گرفته با مجموعه فرمانداری‌ها،بخشداری‌ها، تیم بهداشت وسلامت روان کودک متشکل از 12 پزشک و روانشناس به منظور پایش میزان آسیب دیدگی وسنجش پیش آگهی صدمات روحی  وارده بر کودکان وهمچنین مداخله اولیه جمعی برای رفع آسیب‌های روانی ناشی از زلزله شامل "اختلال پس از سانحه" و" اضطراب فراگیر کودک"، آموزش وتوانمندسازی کودکان و والدین، به مدت یک هفته در مناطق روستایی وعشایری شهرستان سرپل ذهاب واقع در دشت ذهاب که کانون اصلی زلزله  اخیر بود مستقر شد .

این گروه با حضور در کلیه روستاها جلساتی را با فرمانداران ،بخشداران و روسای ادارات ذیربط در شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، قصرشرین،گیلان‌غرب وثلاث باباجانی به منظور احصا اطلاعات دقیق وجامع از نیازها و اولویت های موجود در مناطق زلزله زده برگزار کرد. همچنین در طول یک هفته حضور این تیم روانشناس در منطقه جلسات متعددی بصورت عمومی و انفرادی با کودکان بازمانده از زلزله برای شناسایی و رفع اختلالات روانی آنان برگزار کرد.  

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 650
  • 3,888,905
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©