در سال جاری 913 روستایی در آذربایجان شرقی بازنشسته شده اند

در سال جاری 913 روستایی در آذربایجان شرقی بازنشسته شده اند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان‌شرقی از پرداخت 350 هزار تومان عیدی به همراه حقوق اسفند ماه به تمامی مستمری بگیران صندوق در سطح استان و اولین گروه از بازنشستگان صندوق خبرداد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به نقل از خبرگزاری آریا، محمد نظری در آیین اعطای احکام بازنشستگی پیش از موعد بیمه‌شدگان روستایی بخش مرکزی شهرستان ورزقان در سالن اجتماعات مدرسه الزهرای ورزقان با اعلام خبر فوق اظهار داشت: از 12337سهمیه ابلاغی، 6894 بیمه شده اصلی معادل 56 درصد مشمولین شهرستان ورزقان تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند و شهرستان ورزقان در بین شهرستان‌های 21 گانه استان بلحاظ پوشش بیمه‌ای خانوارهای روستایی و عشایر رتبه چهارم استانی را از آن خود کرده است.

وی با اشاره به فعالیت دو کارگزاری صندوق در این شهرستان یادآور شد: روستاییان و عشایر و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت ورزقان و خاروانا می‌توانند بمنظور برخورداری از مزایای قانونی صندوق مانند مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت عضو صندوق شده و از یارانه و کمک 10 درصدی دولت در قبال مشارکت 5 درصدی بیمه‌شدگان برخوردار شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان با بیان اینکه مطابق قانون احکام دائمی برنامه بودجه کشور، تاکنون احکام مستمری 96 نفر از واجدین شرایط بالای 70 سال با 10 سال سابقه بیمه‌پردازی نزد صندوق روستایی ورزقان که به بازنشستگی پیش از موعد نائل آمده‌اند، صادر شده تصریح کرد: در سطح استان آذربایجان‌شرقی نیز بیش از 913 نفر حکم بازنشستگی، 240 نفر حکم ازکارافتادگی کلی و 5992 خانوار حکم مستمری بازماندگان بیمه شده متوفی دریافت کرده‌اند.

وی در ادامه سخنانش از پرداخت 350 هزار تومان عیدی برای تمامی مستمری بگیران صندوق که یکسال از تاریخ صدور حکم مستمری‌شان می‌گذرد، خبر داد و گفت: مبلغ مذکور همراه با حقوق مستمری بهمن ماه به شماره حساب اعلامی خانوارها واریز شده و قابل برداشت است.

نظری خاطرنشان کرد: برای مستمری بگیران با کمتر از یکسال از صدور حکم مستمری، 200 هزار تومان عیدی تعیین و پرداخت شده است.

در ابتدای این مراسم، یحیوی فرماندار شهرستان ورزقان طی سخنانی یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید را گسترش چتر حمایت‌های بیمه‌ای و خدمات رفاهی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه بویژه روستاییان و عشایر و کشاورزان عنوان کرد و از تلاش‌های مدیریت استان و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تقدیر کرد.

علیزاده نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن و نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران این مراسم از تدابیر آتی مجلس برای اصلاح قوانین مرتبط با بازنشستگی روستاییان و عشایر و تسهیل در برخورداری اعضای صندوق بیمه اجتماعی از خدمات و مزایای قانونی آن خبر داد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم احکام مستمری 96 نفر از بیمه‌شدگان که به بازنشستگی پیش از موعد نائل آمده بودند، ابلاغ شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,455
  • 3,901,136
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©