مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایرآذربایجان شرقی: 35 میلیارد ریال مستمری ماهانه پرداخت می شود

مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایرآذربایجان شرقی: 35 میلیارد ریال مستمری ماهانه پرداخت می شود

ماهانه بیش از 35 میلیاردریال دراستان آذربایجان شرقی بعنوان مستمری به خانواده های عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر پرداخت می شود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، محمد نظری در مراسم اعطای حکم بازنشستگی 88 بازنشسته صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان وعشایر در بستان آباد با اشاره به اینکه 7هزار و146 خانوار دراستان درصندوق عضو هستند که از این تعداد 451 خانوار بستان آبادی هستند یادآوری کرد: با بیان اینکه در زمان کنونی 169 هزار و 213 نفر بیمه شده اصلی در صندوق ثبت نام کرده اند، افزود: این تعداد شامل روستائیان، عشایر، کشاورزان غیر ساکن در روستاها، زنبورداران، قالی بافان و رانندگان بین شهری در شهرهای زیر 20 هزار نفر استان هستند.

وی با بیان اینکه 47 درصد مشمولان استانی تحت پوشش صندوق بیمه روستائیان و عشایر هستند، اظهار کرد: شهرستان بستان آباد با 68 درصد پوشش بیمه ای رتبه اول استانی را در بین شهرستان های 21گانه استان به خود اختصاص داده است.

مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برای این شهرستان 27 هزار نفر سهمیه ابلاغ شده بود، یاداوری کرد: از این تعداد سهمیه 18 هزار و 460 نفر تاکنون در این صندوق ثبت نام کرده اند.

نظری با اشاره به خدمات ارائه شده صندوق در استان ادامه داد: برای 913 نفر حکم بازنشستگی پیش از موعود در استان با پرداخت 10 سال حق بیمه و بالای 70 سال سن صادر شده است.

نظری افزود: در استان 240 نفر کارافتاده از اعضای صندوق وجود دارد که 15 نفر از آن ها در شهرستان بستان آباد ساکن هستند.

وی گفت: پنج هزار و 992 نفر از اعضای صندوق نیز از دنیا رفته اند که 348 نفر آن ها ساکن شهرستان بستان آباد بودند.

نظری تعداد پرونده های تقاضای بازنشستگی در سطح استان با سابقه 10 سال پرداخت حق بیمه را شش هزار نفر عنوان کرد و افزود: در شهرستان بستان آباد 232 نفر برای بازنشستگی پرونده تشکیل داده اند.

وی گفت: متولدین تا سال 1346 دارای شرایط عضویت در صندوق بیمه روستائیان و عشایر تنها تا پایان سال جاری فرصت دارند که عضو این صندوق شوند و از مزایای آن استفاده کنند.

موسوی فرماندار بستان آباد هم توسعه فرهنگ بیمه در روستاها را درتوسعه عدالت اجتماعی مهم برشمرد وگفت: یکی ازشاخصه های توسعه عدالت اجتماعی توسعه بیمه درمناطق روستایی  ودربین عشایر است.

موسوی درادامه با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان در روستاها سکونت دارند گفت: بیش از 18 هزارنفردر 188 روستای شهرستان عضوصندوق بیمه روستاییان کشاورزان و عشایر هستند.

دکتر محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه طرح بازنشستگی روستاییان وعشایر ازمجلس نهم درحال پیگیری بود گفت: باتلاش نمایندگان و کمیسیون اجتماعی این طرح در سال 95 و در مجلس دهم نهایی شد.

وی ادامه داد: براساس این طرح روستاییان و عشایر که عضو صندوق هستند با سن 70 سالگی بازنشسته شده وبه نسبت حق بیمه پرداختی مستمری دریافت خواهند کرد.

وحدتی همچنین بااشاره به اینکه بیش از 10 هزارنفر دراستان واجد شرایط بازنشستگی هستند تصریح کرد: درحال حاضر بیش از 6 هزارنفر دراستان تقاضای بازنشستگی کرده اند که به ترتیب احکام بازنشستگی آنها صادر و از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس درپایان با اشاره به اینکه میزان مستمری دریافتی بازنشستگان متفاوت و برحسب تعداد سنوات حق بیمه پرداختی خواهد بود گفت: روستاییان بالای 70 سال به نسبت بیمه پرداختی خود به میزان حقوق 10 روز درماه مستمری دوران بازنشستگی دریافت خواهند کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 360
  • 3,884,835
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©