سال 97 سرآغازی برای پویایی و تلاش بیشتر محمدرضا واعظ‌مهدوی

سال 97 سرآغازی برای پویایی و تلاش بیشتر محمدرضا واعظ‌مهدوی

رسید مژده که آمد بهار و سبزه دمید وظیفه گر برسد مصرفش گل است و نبید سال جدیدی پیش‌رو است که ان‌شاءالله سالی پر از خیر و برکت، شادمانی و امید و سربلندی و عزت‌نفس برای تمام مردم ایران، به ویژه روستاییان، عشایر و کشاوزان عزیز ما باشد.


خداوند نعمت‌های فراوانی را پیش‌روی ما قرار داده‌است که باید شکرگذار همه آن‌ها باشیم. از مهمترین این نعمت‌ها، نعمت خدمت به مردم و پیگیری اهداف والای انقلاب اسلامی است .

خدا را سپاس می‌گذارم که در خدمت جامعه برگزیده روستائیان، عشایر و کشاورزان، این مردمان قانع و مستضعف کشورمان هستم. خدمت به مردم نعمت بزرگی است که خداوند آن را به هر کسی عنایت نمی‌کند و بنده شاکرم که این فرصت برای من و همکارانم مهیا شده است. امیدوارم سال جدید برای همه سالی پر خیر و برکت باشد.

ما در ایام عید خانه‌تکانی می‌کنیم. این یک کار نمادین است و عید یعنی خانه‌تکانی دل‌‎ها. یعنی هر اندوه و غمی وجود دارد، در سال‌تحویل کنار  بگذاریم و سال جدید را با حالی نو شروع کنیم. این لباس نو و پاکیزه کردن همه چیزهای اطراف ما، تمثیلی بر یک حال و روحیه نو است و این‌که یک نگرش جدیدی در خود ایجاد کنیم. بیایید سال جدید را به عنوان مطلع و سرآغازی برای پویایی و تلاش بیشتر قرار دهیم.

 امیدوارم که خانه تکانی دل‌ها را برای خود انجام دهیم. روحیات شاد و با‌طراوات داشته باشیم. دعای سال نو که می‌خوانیم آرزو می‌کنیم و از خداوند منان می‌خواهیم: حول حالنا الی احسن الحال. این خواسته را خودمان هم در دستور کار قرار دهیم و در راستای آن بکوشیم.

مرحوم دکتر شریعتی معتقد بود رمز ماندگاری نوروز در طول تاریخ این است که ایرانیان، نوروز را به مثابه تجدید حیات و تجدید قوای خود در برابر سختی‌ها و غم‌ها می‌دانند. در طول تاریخ مصائب و سختی‌ها و مشکلات فراوانی برای کشور رخ داده است لکن باز هم مردم در نوروز به هم تبریک گفته‌اند و برای یکدیگر سالی بهتر آرزو کرده‌، نوید سالی بهتر را داده و به یکدیگر امید داده‌اند.

به این معنا، نوروز جشن امید است. جشن شادابی و شادکامی و امیدواری برای سالی به از سال‌های گذشته است.

نوروز به این معناست که ما اسیر غم‌ها و سختی‌ها نباشیم، اسیر مشکلات نباشیم، اسیر نارسایی‌ها نباشیم. سال به سال، این پیراهن مقهور مشکلات شدن را بدریم. امید را در خود زنده کنیم. نشاط و شادابی را در سرلوحه رفتارهای خود قرار دهیم. فراموش نکنیم که نوروز در اوج سختی‌ها و مشکلات در ایران جشن گرفته می‌شده‌است. این یعنی دل قوی بداریم و به تعبیر حافظ: رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند/ چنین نماند و چنین نیز نخواهد ماند.

امسال عید نوروز با ماه مبارک رجب همراه شده‌است. این ماه مبارک را هم تبریک می‌گویم و هم‌صدا با دعای تحویل سال به یمن و مبارکی ماه رجب می‌خوانیم: یا من ارجوهُ لکل خیر…

 امید که در سال جدید حال خوبی برای صندوق و مخاطبان خود و اقدامات و فعالیت‌هایی که مردم از ما انتظار دارند فراهم کنیم. نوروز بر شما مبارک.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 674
  • 3,888,929
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©