توسط صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان صورت گرفت اعطای حکم بازنشستگی به 550 نفر در اردبیل

توسط صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان صورت گرفت اعطای حکم بازنشستگی به 550 نفر در اردبیل

احکام بازنشستگی بیش از 550 نفر از روستائیان استان اردبیل توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اعطا شد.


به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین الملل، رضا عبداللهی، مدیرصندوق بیمه‌اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل در مراسم اعطای احکام بازنشستگی با اشاره به اینکه در حال حاضر 47 هزار و 800 نفر در استان زیرپوشش بیمه‌اجتماعی روستائیان قرار دارند، گفت: طبق سرشماری سال 1395 افراد مشمول استان از 129 هزار و 209 نفر به 208 هزار و 272 نفر افزایش یافته‌است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تحت پوشش قرار دادن همه جامعه هدف با جدیت پیگیری می‌شود.

عبداللهی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سه مزیت اصلی برای جامعه هدف دارد، ادامه داد: بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی و مستمر فوتی سه مزیت اصلی برای جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی روستائیان می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از دو هزار و 200 خانواده در استان از صندوق مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند، افزود: بیمه اجتماعی از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید است و با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید تعداد مشمولین این صندوق در سالهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت، کشاورزان غیرساکن، زنبورداران و قالیبافان نیز به جامعه هدف صندوق افزوده شده‌اند.

عبداللهی در خصوص طرح بازنشستگی پیش از موعد نیز گفت: افرادی که 70 سال سن و 10 سال سابقه بیمه‌پردازی دارند مشمول طرح بازنشستگی پیش از موعد شدند که در استان اردبیل نیز 937 در سال 1396 مشمول این طرح گردیدند که از این تعداد حکم 550 نفر اعطا و مستمری آنها نیز  برقرار شده است و حکم بقیه افراد نیز تا اواخر فروردین ماه سالجاری اعطا خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه بیمه‌های اجتماعی و افزایش رفاه اجتماعی مردم همواره مورد تاکید دولت تدبیرو امید است؛ اضافه کرد: در راستای خدمت به مردم؛ تحقق ماموریت صندوق در استان  و اهداف دولت تدبیر و امید از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و از همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با خدمات روستایی، فرمانداران، بخشداران و دهیاران انتظار داریم در راستای گسترش ضریب نفوذ بیمه در جامعه هدف و بخصوص در روستاها و مناطق مرزی و محروم بیش از پیش یاریگر صندوق استان باشند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©